Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 18:09 Bu haber 1282 kez okundu
 
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ İLE ÖĞRENCİLER SAMSUN'DA BULUŞTU
Bilgisayar Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri, 19 Mayıs 1919’un 100. yılı kutlamaları kapsamında 17 Mayıs 2019 Cuma günü Samsun’da bilişim alanında öğrenim gören gençlerle buluştu.
- Haberi
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ İLE ÖĞRENCİLER SAMSUN'DA BULUŞTU


19 Mayıs 1919 - 2019 Kurtuluştan Kuruluşa 100. Yıl Kutlamaları kapsamında Samsun 100. Yıl Platformu üyesi TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası ile OMÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri ile "BMO Genç Buluşması" OMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı.


"Söz ve karar gençlerimizde" temalı yapılan BMO Genç Buluşmasına OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Elevli, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdal Kılıç, BMO Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Küçükaras, BMO Yönetim Kurulu Üyesi Gülin Onay Bayır ve Taylan Özgür Yıldırım, BMO Özgür Yazılım Komisyonu Başkanı Adil Güneş Akbaş, BMO Samsun İl Temsilcisi Akın Ömür, Yapay Zeka Kulübü ve Siber Güvenlik Kulübü öğrencileri ve misafirler katıldılar.


BMO Genç Buluşmasında açılış ve günün anlam ve önemine üzerine yapılan konuşmaların ardından BMO Özgür Yazılım Komisyonu Başkanı Adil Güneş Akbaş'ın Özgür Yazılım Felsefesi üzerine sunumunun ardından BMO Yönetim Kurulu ile öğrenciler arasında meslek hayatları üzerinde söyleşi yapıldı. 

BMO Genç Buluşması katılımcı öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek sonlandırıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: BİLGİSAYAR, MÜHENDİSLERİ, İLE, ÖĞRENCİLER, SAMSUN'DA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı