Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 11:54 Bu haber 1161 kez okundu
 
Bilgisayar Mühendisleri ve Öğrenciler Samsun'da buluşuyor
Bilgisayar Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri, 19 Mayıs 1919’un 100. yılı kutlamaları kapsamında 17 Mayıs 2019 Cuma günü Samsun’da bilişim alanında öğrenim gören gençlerle buluşuyor.
- Haberi
Bilgisayar Mühendisleri ve Öğrenciler Samsun'da buluşuyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünün katkılarıyla, OMÜ Siber Güvenlik Topluluğu ve OMÜ Yapay Zekâ Topluluğu Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO) Samsun Temsilciliği ile birlikte  önemli bir etkinlik düzenledi.

 

“19 Mayıs 1919-2019 Kurtuluştan Kuruluşa 100. Yılda BMO Genç Buluşması” etkinliğinde bilgisayar mühendisliği  öğrencileri ve bilişim alanında öğrenim gören gençlerle, bilgisayar mühendisleri bir araya gelecek.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda 17 Mayıs 2019 Cuma günü saat 13.00’te  başlayacak etkinlikte, BMO Özgür Yazılım Komisyonu Başkanı Adil Güneş Akbaş “Özgür Yazılım Felsefesi” başlıklı bir konuşma yapacak. Daha sonra BMO Yönetim Kurulu üyeleri  Hülya Küçükaras ile Gülin Onat Bayır, BMO Samsun İl Temsilcisi Akın Ömür ve Adil Güneş Akbaş‘ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek söyleşide BMO ve meslek tanıtımlarının yanı sıra “iş yaşamında bilgisayar mühendisi ve bilişimci”ye ilişkin deneyimler aktarılarak gençlerin soruları yanıtlanacak.

 

Etkinlikle ilgili olarak bir açıklama yapan BMO Samsun İl Temsilcisi Akın Ömür, “Söz ve karar gençlerimizde!” seslenişiyle düzenlediğimiz buluşmanın sonunda yapılacak çekilişte katılımcı gençlere Kurtuluş Savaşımızın 100. yılı anısına BMO’nun hazırladığı 19 armağan dağıtılacak." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Bilgisayar, Mühendisleri, ve, Öğrenciler, Samsun'da, buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı