Haber Detayı
16 Haziran 2016 - Perşembe 15:21 Bu haber 4025 kez okundu
 
Bu Çöplük Hayvanları Zehirliyor
Çatalçam ve Taflan arasında yeralan ve çöplerin kontrolsuz olarak bırakıldığı çöplük alan hayvanları zehirliyor. Samsun'da vatandaş ve yöneticilerin duyarsızlığı hayvanların zehirlenmesine yol açıyor.
SAĞLIK Haberi
Bu Çöplük Hayvanları Zehirliyor


Hiçbir önlem alınmadan bırakılan çöplerin bulunduğu alanda hayvanların girmesini engelleyecek önlem alınmayınca ve atıklar kontrolsuz bırakılınca hayvanlar zehirlenmeye başladı.


Taflan Veteriner Kliniği Veteriner Hekimi Tuncer Onur hayvanların atılan çöplerden beslendiğini, çöplerden sızan zehirli atıkların da hayvanların yediği otları etkilediğini belirterek, "Burada çöplüğe yakın evlerde yaşayanlara ait 40-50 civarında hayvan var. Bu hayvanlar Atakum Belediyesi'nin çöplerini bıraktığı alanda ve çevresinde otluyorlar. Çöplerden beslenen hayvanlarda zehirlenme belirtileri gördüm ve 2 hayvanı ölmek üzere iken kurtardım. Ancak burada önlem alınmazsa hayvan ölümleri gerçekleşeceği gibi, buradaki çöplerden sızan  bozulmuş atıklar da hayvanların beslendiği otları olumsuz etkiliyor. Bu da bu hayvanların sütlerini ve süt ürünlerini etkiliyor ve vatandaşların bozuk gıda almasına yol açıyor.
Belediye yetkililerinin bir an önce burada önlem alması gerekir." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bu, Çöplük, Hayvanları, Zehirliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı