Haber Detayı
18 Ağustos 2016 - Perşembe 16:15 Bu haber 1877 kez okundu
 
Bu Okulu Bitirenlerin İşi hazır
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi ve Samsun Lokantacılar Odası işbirliği ile eğitim veren Aşçılık Okulu'nu bitirenleri,n istihdam edileceğini söyledi.
- Haberi
Bu Okulu Bitirenlerin İşi hazır

Avrupa Birliği Hibe Projeleri destekli 'Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor' (MEMGE) projesi kapsamında 4 farklı alanda eğitimlerin verildiği ,yaklaşık 80 öğrencinin deneyimli öğretmenler tarafından  eğitim aldığı Aşçılık Okulu'nu ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, sınıfları gezerek aşçı yardımcılığı, pasta yardımcılığı, pideci ve servis elemanı olarak yetiştirilen öğrencilerle görüştü.  

İSTİHDAM GARANTİLİ

Aşçılık Okulunun kendi alanında en prestijli projelerden olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Aşçılık Okulu istihdam garantilidir. Burada profesyonel eğitmenler gözetiminde eğitim alan kursiyerler başarıyı yakalamak için büyük emek ortaya koyuyorlar. Burada ciddi emek var. Eğitimlerini tamamlamak için gayret gösteren kursiyerler önemli aşamalardan geçiyor. Burası, aşçıların, pastacıların ve servis elamanlarının yetiştirildiği bir okuldur. Buradan mezun olacaklar esnaf olarak istihdam hayatında yerini alacaklar. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Bu, Okulu, Bitirenlerin, İşi, hazır, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı