Haber Detayı
19 Eylül 2016 - Pazartesi 12:25 Bu haber 2288 kez okundu
 
Çağdaş Eğitim Mücadelemiz Devam Edecek...
ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli 2016-2017 Eğitim ve Öğretim döneminin başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı.
EĞİTİM Haberi
Çağdaş Eğitim Mücadelemiz Devam Edecek...

Özkefeli, “18 Milyon öğrencinin eğitime başlayacağı bu dönemde tüm olumsuzluklara rağmen barış ve huzur içinde bir eğitim ve öğretim yılı geçmesi en büyük dileğimiz…

    Sadece öğrencilerimize değil aynı zamanda öğretmenlerimize ve velilerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyoruz. Türkiye’de eğitimin geldiği noktada öğrenci olmak, öğretmen olmak ve veli olmak çok zor. Eğitim ve öğretim de sürekli yapılan değişikler ve bunlara ayak uydurmaya çalışan çocuklarımızın ve velilerimizin durumu hepimizin gözünün önünde gerçekleşiyor. Dindar ve kindar nesil arzusu; eğitimin laik ve çağdaş sistemden uzaklaşması; imam-hatipleşme ve gerici eğitim bizleri 15 Temmuz darbe girişimi sürecine götürdü.” Dedi.

    ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER MAĞDUR EDİLDİ

Başarıları tescilli birçok lisenin  proje okulları kapsamına alındığını , öğretmenlerin ve öğrencilerin mağdur olduğunu belirten Özkefeli,” Bu okullardaki öğretmenlerimiz açığa alındı. Birçok köklü Anadolu liseleri yangından mal kaçırılır gibi imam-hatip okulu oldu.aik, çağdaş, bilimsel eğitimden uzaklaşma Ülke, Ulus bütünlüğümüzü nasıl sıkıntıya soktuğunu çok yakın zamanda gördük ve yaşadık. 
    15 Temmuz Darbe süreci, OHAL ve KHK ile kamuda FETÖ terör yapılanması ile mücadele adı altında birçok muhalif öğretmen işten alınmış, eğitimde kamuda tam bir kargaşa ortamı yaşanır hale gelmiştir. 15 Temmuz ile Ülkenin demokrasisi harici, bireylerin demokratik yaşam haklarına da darbe yapılmıştır.” Diye konuştu.

TÜRKİYE’DE YETERİ KADAR İMAM HATİP OKULU VAR

    Türkiye’de yeteri kadar İmam hatip okulunun bulunduğunu bildiren Özkefeli açıklamasını şöyle tamamladı.  “Bu ülkenin imamdan daha çok laik, çağdaş, bilimsel eğitim veren okullara ihtiyacı vardır. Özgür düşünen, sorgulayan ve sonucu uygulayabilen bir gençlik geleceğimiz olacaktır.  Gerici bir eğitim sistemi, kula kul olma kültürü ile yetişen bireylerin daha nice tarikatlara ve girişimlere neden olacağı kaçınılmaz bir gerçektir.
     Olumsuz şartlar olsa da okula başlayacak milyonlarca çocuğumuzun heyecanını biliyor ve huzur, başarı, barış içinde geçecek bir eğitim yılı diliyoruz. Başöğretmenimiz Atatürk’ün izinde; İlke ve Devrimleri ışığında fikri hür, vicdanı hür nesilleri yetiştirecek öğretmenlerim yolunuz açık, başarılarınız daim olsun…
    Bilimsel, laik, demokratik, çağdaş ve ulusal eğitim sistemi mücadelemiz ne pahasına olursa olsun devam edecektir.   “

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çağdaş, Eğitim, Mücadelemiz, Devam, Edecek...,
Yorumlar
Haber Yazılımı