Haber Detayı
27 Eylül 2016 - Salı 16:38 Bu haber 4617 kez okundu
 
ÇALIŞMAZSAK KAZANAMAYIZ
CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci Yerel Seçim Çalışmalarının Startını Verdi.
SİYASET Haberi
ÇALIŞMAZSAK KAZANAMAYIZ

CHP Atakum İlçe Başkanlığı, ilçenin kuruluşundan bu yana örgütte görev alan belediye başkanları, ilçe başkanları ve yöneticileri yemekte ağırladı. CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci, "Önümüzdeki yerel seçimde mutlaka kazanacağız. Bunun başka yolu yok" dedi

CHP Atakum ilçe başkanlığı, belediyenin kurulduğu tarihten bu yana ilçe örgütünde ve belediye yönetimlerinde görev alan tüm partilileri bir araya getirdi.  İlçe Başkanı Cemil Deveci, önümüzdeki yerel seçimlere yönelik eski ve yeni yöneticilere, “Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Dayanışmayı ve birlikteliği artıralım ve partimizi iktidara taşıyalım.” diye seslendi. 
Chp Atakum Yönetimler ve yöneticiler toplantısın da açılış konuşmasını Başkan Yardımcısı Muharrem Ayvaz yaptı. Ayvaz CHP Atakum’un dönem dönem kurulan ve hizmet eden yönetimlerin tarihi tanıtımını yaptı. CHP Atakum tarihi eski yöneticilere ve yönetime bir sunumla anlatıldı. 
ESKİ VE YENİ YÖNETİCİLER BİR ARADA
CHP Atakum İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği '2016 Yönetimler ve Yöneticiler' toplantısı, Kısmet Restoran'da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. CHP Atakum İlçe Örgütünde şimdiye kadar görev alan belediye başkanları, belediye meclis üyelerinin yanı sıra, örgüt yöneticilerinin katıldığı toplantıya, CHP'li eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Atakent Belediye Başkanı Temel Çalıkoğlu gibi isimlerin yanı sıra, CHP Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Hayati Tekin, eski CHP Milletvekili Suat Binici eski İl başkanı Mehmet Atalay, Aylin Tat’da katıldı. 
ÇALIŞMAZSAK KAZANAMAYIZ
Toplantının açılışında konuşan CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerinin bozulmaz andıdır" sözlerine dikkati çekerek, "Geldiğimiz süreçte biz artık ileriye bakmalıyız, hedefe kilitlenmeliyiz. Bu yönetimin kilitlendiği bir hedef var o da yerel yönetimler. Yerel seçimlerde, belediye başkanlığı seçimlerinde, örgüt çok önemlidir. Başarı varsa o başarı örgütündür. Yakın gelecekte de yerel seçimleri kazanacağız. Bunun başka yolu yok" diye konuştu. Deveci Atakum Yerel yönetimler ve yöneticiler toplantısında yaptığı konuşmada laiklik ve devletçilik ilkesini ön plana çıkararak; ‘’ Bu kadro bir araya gelip önümüzdeki seçimlerde başarıyı elde edemiyorsa o zaman kendimize söylemeğimiz çok şey var. Herkes çıkarken kendi ufkunu kendi görevini bilsin. Örgüt budur Chp’ nin kurumsal kimliği programı ideolojisi kendi hedef ve ilkelerimizle bütünleştirmemiz gereken ilkeler. Türkiye'nin geleceği sadece bizi iktidara taşıyacak ilkeler değil Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar yaşatacak ilkeler. Farklı proje ve görüşlerimiz olabilir CHP'nin ilkelerinde birtakım zengin açılımlar yapabiliriz ama özü Altı ok. İçinde en önemli ilkesi laiklik, devletçilik ilkesi.21. yüzyılda Amerika yerli malı haftası yaptı. Milliyetçilik ilkesine Amerikan emperyalizmi sahip çıkmaya çalışıyor. Özellikle müslüman coğrafyasında Laiklik ilkesinin altını çizmek lazım. laiklik ilkesini her bir yöneticimiz kafasında bütünleştirmeli. laiklik ilkesi olmadan bu ülkede birlik beraberlik içinde yaşayamayacağımıza herkese inandırmalıyız.
SEÇİMİ ALAMIYORSAK, KUSUR BİZDEDİR
CHP'li eski başkan ve yöneticilere, "Partiyi iktidara taşıyacak sizlersiniz" diye seslenen Cemil Deveci, "Bu partide yönetimde olduğunuz günlerde hangi sorumlulukla çalışıyorsanız, çocuklarınız ve torunlarınız ve kendiniz için lütfen daha çok çalışın. Yeter ki geri adım atmayın, yeter ki birbirimizden kopmayıp, dayanışmayı ön plana çıkaralım. Eğer bu örgüt seçimi kaybediyorsa eksik demektir, görevini yapmamış demektir. Bu kadroyla seçimi alamıyorsak, o zaman kusuru kendimizde bulalım" dedi. Deveci toplantıyı şu sözlerle kapadı.
 Deveci ‘’ Her birinize ihtiyacımız var, karıncanın gücüne bile  ihtiyacımız var. CHP'yi CHP yapan 93 yıllık tarihi, birikimi ve deneyimi. CHP örgüt olarak deneyimli bir partidir. Onun için  herbir üyemiz ayda bir kere partiye gelsin. Otursun gazete okusun. Pek çok mahalleden aynı kişinin partiye geldiğini varsayarsak  günde en az 50 kişi partiyi gelecek demektir. İlçe binamıza gelenlerin yararlanabilmesi için kütüphane kuracağız.Herkes siyaset yapabilir, hatta herkes yanlışlarımızı eleştirecek önerilerde bulunacak.Örgüt bu demek.CHP'nin önümüzdeki seçimleri kazanacağını düşünecek bir örgütlülük modeli çizmeliyiz. 
CHP'nin temel sorunlarından birisi de finans yönetimi. Ayda bir kez bir sigara parası partiye aidat olarak ödeyeceksiniz ve makbuzunuzu alacaksınız. 2 bin 500 üyemiz ayda bir kere partiye gelip aidatını öderse 25 bin tl geliri olacak demektir. 25 bin gelirle Atakum'u yeniden yıkar, yeniden yaparız. Hiçbir güç odağının kapısını çalıp para istemeyeceğiz. CHP'yi CHP'lilere taşıttıracağız. Belediye başkanı aramızdan biri olacak ve Cumhuriyet Halk Partili olacak. Bu önemli CHP'nin kurumsal kimliği önemli. 93 yıllık birikimiyle övünürsek bu örgütün dayanışmasını büyük bir birliktelik içinde hem genel hem yerel seçimlerde sonuca ulaştırmak zorundayız.
CHP Engelliler Üst Kurul Karadeniz Temsilcisi ve mali müşavir Dr. Atilla Tekcan CHP Atakum İlçe Başkanına kendi yazmış olduğu ‘’Siyasi Partilerde Mali Denetim ‘’   kitabını hediye etti. 
HABER EDİTÖRÜ: Songül SAYGILI

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ÇALIŞMAZSAK, KAZANAMAYIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı