Haber Detayı
04 Ağustos 2016 - Perşembe 12:56 Bu haber 1927 kez okundu
 
CAMİLER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Müftülüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ’nün ortaklaşa organize ettiği Yaz Kur’an Kursları Arası Futbol Turnuvası başlıyor .
SPOR Haberi
CAMİLER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Müftülüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ’nün ortaklaşa organize ettiği Yaz Kur’an Kursları Arası Futbol Turnuvası kuraları turnuvaya katılan Kur’an Kursu’ ndaki Din Görevlileri ile birlikte turnuva şartnameleri değerlendirildikten sonra çekildi.

 Geleneksel hale gelen turnuvaya 18 takım müraacat edip, bir önceki yılın katılım sayısına göre ilgi oldukça fazlaydı. Düzenlenen bu tür organizasyon ile yaz döneminde gençleri spora teşvik, kaynaşmayı sağlamak, spor ahlakını yaymak ve yerleştirmek, küfürsüz spor yapma,  değerler eğitimi, temel dini bilgiler ve Kur’an eğitiminin etkinlikle beraber devamını sağlamak ve katılımını artırmak, ahlaklı ve bilinçli bir gençlik oluşturulması hedeflenmektedir.
 Futbolda ilk maçlar 4 Ağustos 2016 Perşembe günü saat:17.00’ de Kargucak Camii- Demirciler Camii takımları arasında oynanacak müsabaka ile başlayacaktır. Tüm halkımızı gençlerimizin keyifli mücadelesine davet ediyoruz.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CAMİLER, ARASI, FUTBOL, TURNUVASI, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı