Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 12:30 Bu haber 2358 kez okundu
 
Can Serter CHP İlkadım İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
CHP'de bir çok ilçede değişim ve hareketlilik yaşanırken, İlkadım'da da genç başkan adayı Can Serter, gençlik ve değişim sloganı ile adaylığını açıkladı.
SİYASET Haberi
Can Serter CHP İlkadım İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı


CHP İlkadım İlçe Başkanlığı'nda dün adaylığını açıklayan Avukat Can Serter adaylığını, gençlik ve değişim sloganıyla açıkladı .

 

Çok sayıda partilnin katılım sağladığı aday açıklama toplantısında konuşan Can Serter, "Ülkemiz, mevcut iktidar tarafından, inatla ve iflah olmaz bir biçimde karanlık bir tünele sokulmuştur. Bu karanlık tünel tüm milletimizi, her yurttaşımızı en yüksek seviyede etkilemiş, milli onuru, yurttaş bilincini ve diğer tüm değerlerimizi yozlaştırmıştır. Bu yozlaşma öyle bir hal almıştır ki, mücadele tarzımızı değiştirmemiz şart olmuştur. Peki mücadele tarzımızı nasıl değiştireceğiz ve bu tarzımız nasıl olmalı?

 

MÜCADELE TARZIMIZ DEĞİŞECEK 

 

İşte ben bugün burada sağlam temelleri ‘mücadele tarzı değişikliğine’ dayandırılan bir hareketin adayıyım.  31 Mart Seçimleri milletimizin bu karanlık tünelden çıkmasını sağlayacak mücadele yöntemini öğretmiştir. 31 Mart’ta milletimiz bize yeni bir mücadele tarzı ve yeni bir hareket öğretmiştir. Bu hareketin adı Değişim hareketi, direniş hareketi, gençlik hareketidir. Bu hareketle Samsun değişecek, CHP değişecek!" dedi.

 

ALINAN HER KARARDA ÜYELERİN KATILIMI OLACAK


Değişimi sağlamak, örgütümüzü birleştirmek için  Cumhuriyet Halk Partisi 5. Olağan Kongresinde İlkadım İlçe Başkanlığı'na aday olduğunu ifade eden Can Serter, "Bu adaylık İlkadım için yeni bir başlangıcın ilk adımıdır. Bu ilk adım değişimin ve umudun ilk adımıdır. Uzun zamandır düşünüp planladığım bütüncül bir hareket tarzı benimsiyorum. Bu anlamda devrim niteliğinde çalışmalarım ve bir programım var.

 

Üye olsun delege olsun. Asla be asla sizleri kongreden kongreye hatırlamayacağım. İlçe başkanlığını bana ve yönetimime layık gördüğünüz anda siz de bu yönetimin bir parçası olacaksınız. İlkadım ile, partimiz ile, ülkemiz ile ilgili her türlü konuyu konuşup tartışacağız. Alınan her kararda bütün üyelerimizin bir katılımı olacak. İlkadım’ın hiçbir üyesi bu büyük ailenin dışında hmeyecek. 


SİYASETİ KAPALI KAPILAR ARDINDA DEĞİL SOKAKTA YAPACAĞIM

 

Asla kapalı kapılar ardında ‘sen beni seç; ben seni’ kulisleri yapmayacağım. Kapalı kapılar ardında milletvekilliği hesapları yaparak İlkadım ilçesine aday çıkarmayacağım, çıkarmaya çalışanlarla asla bir olmayacağım. Siyaseti Sokakta Yapacağım. Ben aslında bugün burada sizlere Ulu önderimin tembih ettiği bir yönetişim şeklini arz ediyorum.

 

Bu noktada sizden katılım ve yönetim noktasında tam destek göreceğime eminim.  İlçe başkanlığına bizi görevlendirdiğinizde mevcut ilçe binamızı değiştirecek çok daha büyük, çok daha işlevsel bir binaya geçeceğiz; yeni ilçe binamız idari bir merkez değil, kültür ve dayanışmanın adresi olacak." diye konuştu.


SAMSUN'DA GENÇLİK HAREKETİ BAŞLAYACAK, ACİL EYLEM PLANI YAPILACAK

 

Göreve layık görülürse ilk 30 günde, kurslar ve eğitimlerle partilileri eğiteceğini ve acil eylem planı yapacaklarını ifade eden Serter, konuşmasını şöyle tamamladı. " Bu kente bir anayasa, bu kente bir kalkınma planı hazırlayacağız. Ben hayatım boyunca hiçbir ortamda, şartlar ne olursa olsun yük olmadım,tüm hayatım yük almakla geçti. Partimin yükünü sizlerle beraber sırtlanmak istiyorum. 


Gelin! Siyasetin kısırlaşmış yapısını yerle yeksan edelim. Gelin eylemsel, hareketli ve yeri yerinden oynatan bir İlkadım CHP yaratalım. Gelin bir olalım, diri olalım el ele kol kola omuz omuza verip yeni bir başlangıca yol alalım! Partili partilinin rakibi değildir; partili partiliye karşı seçim kazanmaz. Kongre salonuna el ele girecek ve kongre salonundan el ele ayrılacağız!"

 

Can Serter daha sonra İlkadım İlçe Başkanlığı'nın diğer adayları Metin Telatar ve Suat Hayri Odabaş ile birlikte katılımcıları selamladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Can, Serter, CHP, İlkadım, İlçe, Başkanlığı, Adaylığını, Açıkladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı