Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 12:43 Bu haber 2078 kez okundu
 
"Canik Başarı'nın kampüsüne 2. devlet üniversitesi kurulsun!"
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin ardından KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi’nin olduğu alan ve kampüsün ikinci devlet üniversitesi yapılması ile ilgili farklı bir öneriye destek verdi.
SİYASET Haberi

Samsun’da ikinci bir devlet üniversitesi yapılmasının büyük bir kazanç sağlayacağını daha önce ifade ettiklerini dile getiren Tekin, Canik’te atıl durumda olan bu alanın biran önce ikinci bir devlet üniversitesi olarak Samsun’a kazandırılması gerektiğinin altını çizdi. 

Canik Başarı Üniversitesi’nin binası ve kampüs alanı için milyonlarca liranın harcandığını ve buranın atıl durumda beklememesi gerektiğini dile getiren Tekin, “Üniversiteler bir şehrin bacasız sanayisi ve bir eğitim yuvasıdır. Böyle bir kampüsün atıl durumda kalmasına bizlerin seyirci kalması mümkün değildir. Üniversiteler bulundukları şehirleri medeniyet merkezi yapar ve fikri, kültürel gelişimi hızlandırır. OMÜ bu zamana kadar almış olduğu başarılar ile Samsun’un bir markası olmuş ve adını Dünya’ya duyurmuş ve aynı zamanda kendisini kanıtlamıştır. 

OMÜ’nün teknik alanlarda ki yeterliliği dikkate alınarak Canik İlçesi’ndeki bu kampüse kurulması planlanan ‘Sosyal Bilimler Üniversitesi’ Ali Fuat Başgil’lerin yetişmesine hizmet edecektir. Bu üniversite, hızla gelişecek, kısa zamanda Samsun’umuzu Türkiye ve uluslararası bilim şölenlerinde de hakkıyla temsil edecek marka değeri taşıyan ikinci bir devlet üniversitesi hüviyetini kazanacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bilime olan bağlılığımız ve desteğimiz son derece yüksektir. Bu vesile ile Canik İlçemizde kurulması planlanan üniversitenin Sosyal Bilimler Üniversitesi olarak hayata geçmesi arzumuzdur. Diliyoruz ki, Samsun’un dinamikleri ve yöneticileri de bizlerle aynı fikirde olacak ve bu konu hakkında gerekli çalışmaları yapacaklardır” dedi. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: "Canik, Başarı'nın, kampüsüne, 2., devlet, üniversitesi, kurulsun!",
Yorumlar
Haber Yazılımı