Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:33 Bu haber 2012 kez okundu
 
Canik Belediyesi işçilere birikmiş alacaklarının bir kısmının ödeneceği talimatını bayram müjdesi yaptı
Samsun ve Türkiye’deki Belediyelerin borç batağında olmaları en çok çalışanları mağdur ederken, Samsun'un Canik belediyesi işçilere bayram müjdesi olarak" Birikmiş maaş alacaklarının bir kısmını bayram öncesi alacakları" haberini verdi.
EKONOMİ Haberi
Canik Belediyesi işçilere birikmiş alacaklarının bir kısmının ödeneceği talimatını  bayram müjdesi yaptı

Belediyelerin yöneticilerinin yönettikleri belediyeyi borç batağına sokmaları ve kaynakları tükettiklerinin son somut örneği Canik’te yaşandı. Canik Belediyesi’nin yeni Başkanı İbrahim Sandıkçı belediye işçilerine bayram müjdesi olarak geçmiş birikmiş alacaklarının bir kısmının ödeneceği sözünü verdi.

 

İşçiler aylardır hakettikleri, ancak talan edilen ve hesapsız harcamalarla borç batağına sokularak parasız kalan Canik Belediyesi’nden birikmiş alacaklarının ancak  “Bir Kısmının” ödeneceği bayram müjdesini, bizzat Başkan Sandıkçı’dan aldılar.

Canik Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nin servis ettiği haber şöyle : “ Canik Belediyesi´nde Ramazan Bayramı öncesi maaş müjdesi yüzleri güldürdü.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Temizlik ve Fen işleri şantiyesini ziyaret ederek belediye çalışanlarına geçmiş dönemden kalma maaş alacaklarının bir kısmının bayram öncesi yatırılacağı müjdesini vererek çalışanları motive etti.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ramazan bayramında belediye çalışanlarının mağdur olmaması için geçmiş dönemlere ait maaş alacaklarından bir kısmının ödenmesi talimatı verdi.

Bayram Tatili öncesinde belediye çalışanlarını işbaşında ziyaret ederek hem bayramlaşan hem de işçilerin moral motivasyonunu artıran Başkan Sandıkçı, "Birlik ve beraberliğimizin simgesi olan, toplumumuzu kaynaştıran, hoşgörü ve kardeşliğimizi artıran bir bayramımızı daha karşılayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye olarak çalışanlarımızla biz büyük bir aileyiz.

 Bu anlayışla çalışanlarımızın maaş sorunu yaşamayacağı bir mali yapı oluşturacak ve her personelimizin kendisini huzurlu güvenli htiği bir çalışma ortamı oluşturarak iş barışını sağlayacağız. Bu vesile ile şimdiden tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Savaşların olmadığı, gözyaşının akmadığı sağlıklı, mutlu ve birliktelik içinde bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Bayramın 1. günü saat 13.30’da Canik Belediyesi hizmet binamızda gerçekleşecek olan bayramlaşma programımıza tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik, Belediyesi, işçilere, birikmiş, alacaklarının, bir, kısmının, ödeneceği, talimatını, , bayram, müjdesi, yaptı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı