Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 18:08 Bu haber 392 kez okundu
 
Canik Belediyesi Kardeşlik Seferberliği Başlattı
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın ardından Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı da 1 aylık maaşını koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan vatandaşlara bağışladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik Belediyesi Kardeşlik Seferberliği Başlattı

Başkan Sandıkçı,  'Kardeşlik Seferberliği' başlatma çağrısında bulundu

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile dört koldan mücadele verilen Samsun'un Canik İlçesi'nde Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 1 aylık maaşını salgından olumsuz etkilenen ve zor günler geçiren vatandaşlar için bağışladığını açıkladı.

 

Sandıkçı, belediye meclis üyelerine, parti teşkilatına ve iş dünyasının temsilcilerine ise, "Gelin hep birlikte bir 'Kardeşlik Seferberliği' başlatalım ve bu zor günleri milletçe kenetlenerek atlatalım" çağrısında bulundu.

 

CANİK'TE 4 KOLDAN ETKİN MÜCADELE

 

Canik Belediye Başkanı Başkan İbrahim Sandıkçı, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, koronavirüs salgınının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkisini gösterdiğini hatırlatarak, "Koronavirüs salgınıyla ilgili Canik Belediyesi olarak 4 bir koldan mücadele veriyoruz. Bir yandan tedbirlerin uygulanması, diğer yandan hijyen denetimleri, ayrıca dezenfeksiyon ve anti-bakteriyel sabunlu suyla yıkama işlemleri ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için sosyal yardım çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz" dedi.

 

MAAŞINI BAĞIŞLADI, ÇAĞRIDA BULUNDU

Yaşanan zor günlerin kenetlenerek aşılacağını belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Milletimiz müsterih olsun. Devletimiz tüm kurumlarıyla teyakkuz halinde ve milletimizin emrindedir. Bu süreçten etkilenerek sıkıntılı günler yaşayan vatandaşlarımız için Canik Belediye Başkanı olarak 1 aylık maaşımı bağışlıyorum. Bu kapsamda bu çağrımı tüm meclis üyelerimize, teşkilatımıza, iş insanlarımıza yapıyorum. Gelin hep birlikte bir kardeşlik seferberliği başlatalım ve bu zor günleri milletçe kenetlenerek atlatalım" ifadelerini kullandı.

 

Yardım etmek isteyen vatandaşların Canik Belediyesi Sosyal Yardım Hattını arayarak yardımlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı bildirildi. Canik Belediyesi Sosyal Yardım Hattı: 0 536 347 37 38

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik, Belediyesi, Kardeşlik, Seferberliği, Başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı