Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 11:40 Bu haber 1992 kez okundu
 
Canik Belediyesi Meşe Ormanı Katliamına devam ediyor
Canik Belediyesi tarafından Toptepe Mahallesi’nde çalışmaları sürdürülen Meşe Orman Park projesi hızla ilerliyor.
YAŞAM Haberi
Canik Belediyesi Meşe Ormanı Katliamına devam ediyor

Orman Bakanlığı’nın projesine aykırı olarak sürdürülen ve orman alanına beton imalatlar, hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikah alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru ve nikah alanı da içeren proje ormanın doğallığını yok edecek.

ORMAN, TURİZM MERKEZİ OLACAK !

Canik Belediyesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) işbirliği ile hayata geçirilen Meşe Orman Park projesi çalışmaları devam ediyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, proje tamamlandığında Samsun'un önemli bir turizm merkezi kazanacağını belirtti.

Osman Genç, projenin  Samsunluları şehir yaşamından çıkarak doğal bir ortama kavuşturacağını , söz konusu ormanlık alanın şehrin ortasında olmasına rağmen, bugüne kadar halkın rahat kullanabildiği bir alan olmadığını, ancak yaptıkları çalışmayla halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

VATANDAŞ ORMANIN İÇİNDE YÜRÜYÜŞ YAPAMIYORMUŞ

Samsun'un Kent Park'ı konumunda olacak projeden herkesin yararlanacağına işaret eden Başkan Genç, "Şehir hayatında doğa ile pek buluşma imkanı bulamayan insanlarımız Meşe Orman Park sayesinde şehir gürültüsünden uzak, doğa ile içiçe bir ortama kavuşacak. Bugüne kadar orman içinde yürüyüş yapamayan insanlarımız çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekana kavuşacak. İnşallah bu projemizi çok kısa bir zamanda tamamlayarak Samsun halkının hizmetine sunacağız" dedi.


92 DÖNÜMLÜK PROJE
Canik Belediyesi’nin Orman ve Su İşleri Bakanlığından 49 yıllığına tahsis ettiği 92 dönüm alan üzerine uygulanan proje içerisinde hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikah alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru ve nikah alanı bulunacak.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik, Belediyesi, Meşe, Ormanı, Katliamına, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı