Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 18:47 Bu haber 658 kez okundu
 
Canik Belediyesi’nden “Evde Kal Kitabını Al” Kampanyası!
Canik Belediyesi, Koronavirüs salgınından korunmak için evinde salgın ile mücadele eden vatandaşlar için "Evde kal kitabını al" kampanyası başlattı
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik Belediyesi’nden “Evde Kal Kitabını Al”  Kampanyası!

 
Dünyanın tek gündem maddesi haline gelen koronavirüs salgını ile ilgili vakaların Türkiye’de de ortaya çıkması üzerine başlatılan “Evinde Kal Türkiye” çağrısına Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'dan anlamlı bir destek geldi.

 

Başkan Sandıkçı,  "Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs salgınından korunmak için evinden çıkmayan ve salgının etkilerini azaltmak noktasında gayret gösterenlere yönelik 'Evde Kal Kitabını Al' kampanyası başlattıklarını belirterek, kampanyamıza katılım sağlayan her haneye bir kitap hediye edilerek evlerinde teslim edilecek” dedi.

 

 

Başkan Sandıkçı, "Evde kal kitabını al" kampanyası ile insanların evde kalmalarını yardımcı olmak istediklerini belirtti. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı yaptığı açıklamada, "Koronavirüs salgınına karşı ilçemiz genelindeki kamu kurum ve kuruluşları dahil tüm ortak kullanım alanlarında dezenfekte işlemlerimiz devam ediyor.

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs salgınını önlemenin en etkili yolu, sosyal mesafeyi koruyarak başka insanlarla temastan kaçınmaktır. Özellikle risk grubunda olan büyüklerimiz ile çocuklarımızın evde kalmalarını ve zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmalarını önlemek zorundayız.

Ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için, sağlıklı yaşam için, özellikle yaşlılarımızın ve çocuklarımızın evde kalarak bu salgından korunmaları için 'Evde kal kitabını al' kampanyamızla destek olmak istiyoruz.  Evlerimizde kalmamıza yardımcı olacak kitaplarımız sağlığımızı tehdit eden korona virüs salgınının etkisinden bir an önce kurtulmamızı sağlayacaktır.” dedi.

 

Her haneye bir kitap hediye


Sandıkçı, "Ülkemizin geleceği ve insanlarımızın sağlığı için başlattığımız bu kampanyamıza her hanemizin katılımını bekliyoruz. facebook.com/baskansandikci, twitter.com/ibrahimsandikci, instagram.com/ibrahimsandikci sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşan her haneye bir kitap ulaştıracağız. Hep birlikte kenetlenerek bu zor günleri atlatacağız." diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik, Belediyesi’nden, “Evde, Kal, Kitabını, Al”, , Kampanyası!,
Yorumlar
Haber Yazılımı