Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 18:32 Bu haber 503 kez okundu
 
Canik Belediyesi’nden işyerlerini Kapatan Esnaflara ve çalışanlarına Destek
Canik Belediyesi koronavirüs salgınının önlenmesi için alınan, tedbirler kapsamında dükkanlarını kapatmak zorunda kalan işletme sahiplerine ve çalışanlarına yardım çalışması başlattı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik Belediyesi’nden   işyerlerini Kapatan Esnaflara ve çalışanlarına  Destek

Belediye yetkililerince, ilçe genelinde salgından dolayı kepenk kapatmak zorunda kalan işletme sahipleri tek tek aranarak, ihtiyacı olanlara gıda destek paketleri, sosyal yardım ekiplerince ulaştırılıyor.

 

Bu zor günlerin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde aşılacağını belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Dünya'da ölümlere neden olan bu salgın hastalığın yayılmasını önlemek için devletimiz tüm tedbirleri alıyor. Kronik rahatsızlığı olanlara ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştırırken, tedbirler kapsamında kepenk kapatmak zorunda kalan işletme sahiplerine ve yanlarında çalıştırdıkları işcilerine yönelik bir çalışma içine girdik. İlgili personellerimiz işletme sahiplerini tek tek arayarak, ihtiyacı olanlara gıda destek paketlerini ulaştırıyor.

 

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın milli dayanışma kampanyası olarak başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına birey olarak, kurum olarak desteklerimizi sürdürüyoruz diyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde, yakınlarımızdaki ihtiyaç sahiplerine desteklerimizi sürdürmeliyiz. Peygamber Efendimiz, 'Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir' diyerek komşuluğa verdiği önemi ortaya koymaktadır. Gücü yeten herkesi, bu zor zamanlarda, zorluk çeken, sıkıntı yaşayan her kim varsa onlara destek olmaya, başlattığımız bu kampanyaya katılım sağlamaya davet ediyorum.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik, Belediyesi’nden, , , işyerlerini, Kapatan, Esnaflara, ve, çalışanlarına, , Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı