Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:25 Bu haber 362 kez okundu
 
Canik Belediyesi’nden Yetim Çocuklara Bayramlık
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Ramazan Bayramı öncesinde ilçede yaşayan yetim çocuklara bayramlık kıyafet dağıttı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik Belediyesi’nden Yetim Çocuklara  Bayramlık

 Canik Belediyesi, ilçedeki bütün yetim çocukların Bayram öncesi giyinmelerini sağladı, çocuklara  çeşitli hediyeler verdi. 

 

 Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; " İyiliğin bir günü olmaz ancak ülkemizde Ramazan ayının 15. gününün yetim kardeşlerimiz için farkındalık oluşturmak adına,  küçük yaşlarda yetim kalan, maddi durumu olmayan çocuklarımıza  bayram öncesinde giyecek ve hediyeler alarak yüzlerinin gülmesini amaçladık.

 

Hiçbir insanımızın aç ve açıkta kalmasına asla gönlümüz razı gelmez. Özellikle yetim çocuklarımızın sevgiye, şefkate daha çok ihtiyaçları var.  Aile ve Sosyal Yardım Birimimiz, Sivil toplum örgütleri ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile birlikte tespit çalışmalarının ardından ulaşılan yetim çocuklarımızın yüzlerinde bir nebze de olsa tebessüme sebep olmak, devletimizin yanlarında olduğunu hmelerini sağlamak istedik. Her zaman mazlumun, ihtiyaç sahibinin, fakirin, yetimin, öksüzün, yaşlının yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik, Belediyesi’nden, Yetim, Çocuklara, , Bayramlık, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı