Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 22:50 Bu haber 198 kez okundu
 
Canik Belediyesi Tercih Danışma Merkezi Oluşturdu
Canik Belediyesi Yüksek Öğretime Geçiş sınavları sonrasında öğrencilere tercih danışmanlık hizmetinin verildiği Tercih Danışma Merkezleri oluşturdu.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik Belediyesi Tercih Danışma Merkezi Oluşturdu

Canik Belediyesi gençlerin üniversite tercihleri konusunda yardımcı olabilmek için Mevlana eğitim ve Yaşam Kampüsü, Canik Kültür Merkezi ve Zübeyde Hanım Konağında  tercih danışma merkezleri oluşturdu.

 

Merkezlerde ücretsiz olarak üniversite rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilecek. Tercih danışma merkezleri tercih dönemi olan 06 ağustos - 14 ağustos tarihlerinde mesai saatleri içerisinde faaliyet gösterecek.

 

Öğrencilerin puanları doğrultusunda en doğru seçimi yapmaları için rehber eğitimciler eşliğinde girebilecekleri okullar ve bölümler, okulların ve programların kontenjanları, öğrencinin genel puanı, yüzdelik dilimi gibi birçok konuda bilgiler üzerinde durularak öğrencilerin ilgi ve yetenekleri, sevdiği meslek alanları da dikkate alınarak bilgisayar destekli otomasyon programlarıyla tercih listeleri oluşturulacak.

 

Tercih danışma merkezlerinde Milli Eğitim Bakanlığı uzmanlarının www.eba.gov.tr üzerinden online olarak gerçekleştirdikleri tercih danışmanlığı hizmetlerinden ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü rehber öğretmenlerinden de istifade ediliyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik, Belediyesi, Tercih, Danışma, Merkezi, Oluşturdu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı