Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 14:37 Bu haber 542 kez okundu
 
Canik Hanım Konakları Eğitim Faaliyetine Başladı
Canik Belediyesi’ne bağlı Hanım Konakları’nda eğitim sezonu açıldı.
EĞİTİM Haberi
Canik Hanım Konakları Eğitim Faaliyetine Başladı

Kadın ve çocukların eğitimine yönelik faaliyetlerde bulunmak üzereCanik Belediyesitarafındanhizmet veren Hanım Konakları,İlçe Halk Eğitimi Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü iş birliğiyle açılan kurslarla yeni eğitim ve öğretim yılına başladı.

 

Derslerin hafta içi her gün saat 09.00 ve 17.00 arasında görüldüğü kurslarda eğitim sezonu sonunda katılımcılara Milli Eğitim onaylı sertifika verileceği belirtildi.

 

PEK ÇOK ALANDA EĞİTİM İMKANI

Hanım Konakları’nda verilen kurslar sayesinde ilçedeki kadınların pek çok alanda eğitim aldığını ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, bueğitimler sonunda kursiyerlerin mesleki anlamda da pek çok kazanımlar elde ettiğini vurguladı.Başkan Sandıkçı, Canik Belediyesi’ne ait 5 adet Hanım Konağı ve 1 adet Aile Okulu ve Eğitim Merkezi’nde açılan bu kurslardaModa Tasarım, Dekoratif Ev Ürünleri, Aşçılık-Pastacılık, İğne Oyaları, El Nakışları, Kağıt Rölyef, Sepet Örücülüğü, Halı Kilim Dokumacılığı, Kuaförlük-Cilt Bakım, Takı Tasarım, İşaret Dili, Ana Dilde İletişim, Kur’an-ı Kerim, Tefsir Okumaları, Kitap Tahlilleri, 4-6 Yaş Kur’an Eğitimi, İlk Yardım Eğitimleri, Aile Okulu Eğitimleri, Sağlık Seminerleri alanındaeğitim programları düzenlendiğini belirtti.Bu kurslar sayesindeilçenin eğitiminde büyük bir ihtiyacın karşılandığını dile getiren Başkan İbrahim Sandıkçı,“Eğitimin yaşı yoktur. Herkes günlük hayatında yeni şeyler öğrenmek için zaman ayırıp gayret göstermelidir. İki günü eşit olan ziyandadır” diye konuştu.

 

“KURSİYERLER KENDİ ATÖLYESİNİ KURUYOR”

“Bizler ilçede bulunan insanımızın istediği her alanda eğitim alabilmesi adına gayret göstermeye çalışıyoruz” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, insanların boş vakitlerini geçirebileceği ve mesleki anlamda kendilerini geliştirebileceği uğraşlarının olmasıgerektiğini ifade etti.Kursiyerlerin eğitim aldıkları alanda kolaylıkla iş sahibi olabildiklerini dile getiren Başkan İbrahim Sandıkçı, “Kursiyerlerimiz sertifikalarını aldıktan sonra üretim yapmak üzerekendi atölyelerini kurup iş hayatına atılabilmektedir. İlçemizde bunun pek çok örneği mevcuttur. Biz verilen eğitimlerin kaliteli ve nitelikli olmasını önemsiyoruz. Bu kurslarla tüm kadınlarımızın kabiliyetleri ölçüsünde mesleki alanda eğitim alarak üretim yapabilecek duruma gelebilmelerini amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“SIBYAN MEKTEPLERİ ÇOCUKLARA MANEVİ DEĞERLERİ ÖĞRETİYOR”

Hanım Konakları’nda devam etmekte olan Sıbyan Mektepleri’nde 4-6 yaş arası çocuklara okulöncesi eğitimle birlikte manevi değerler eğitimin de verildiğini dile getiren Başkan Sandıkçı,çocukların algılarının açık olduğu bu dönemde ailelerinden yeterli seviyede alamadıkları eğitimlerin uzmanlar tarafından eksiksiz şekilde verildiğininaltını çizdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Canik, Hanım, Konakları, Eğitim, Faaliyetine, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');