Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 15:37 Bu haber 1799 kez okundu
 
Canik Kadın Basketbol Takımı Sponsor Arıyor
Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden, Karadeniz'in Süper Lig'deki tek kadın basketbol takımı olan Samsun Canik Belediye Spor Kadın Basketbol Takımı Başkanı Zafer Şimşek, ligde kalmak ve üst sıraları zorlamak için sponsor ve destek aradıklarını söyledi.
SPOR Haberi
Canik Kadın Basketbol Takımı Sponsor Arıyor

Samsun Canik Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, 2019-2020 sezonunda sıkıntı çekmemek için sponsor arayışına girdi. Samsun Canik Belediye Spor Kadın Basketbol Takımı Başkanı Zafer Şimşek ve Başkan Yardımcısı Arif Sarıalioğlu,  My Hause Otel'de bir basın toplantısı düzenleyerek, maddi kaynak yaratmak için takımın isim hakkının verilebileceğini ve reklam gibi ek sponsor gelirlerine ihtiyaçlarının olduğunu ifade etti.

 

KULÜBÜN SADECE KENDİ KAYNAKLARI İLE DÖNMESİ MÜMKÜN DEĞİL

 

Başkan Zafer Şimşek, "7 yıldır Süper Lig'de mücadele eden tek Samsun ve Karadeniz Bölgesi'nin tek kadın basketbol takımıyız. 12 Ekim'de lig başlıyor. Takımımız 3 yıl önce Avrupa'da ülkemizi temsil etti. Bu sene de Süper Lig'de devam edeceğiz. Rakiplerimiz çok büyük. Bugüne kadar kendi imkanlarımızla döndük. Hala ligden düşmeden devam ediyoruz ve yine devam edeceğiz. Rakiplerimizin gücü artınca kulübün sadece ilçe kaynaklarıyla tek başına dönmesi mümkün olmayacak hale geldi." dedi.

 

BASKETBOLSEVERLERE VE İŞ İNSANLARINA DESTEK ÇAĞRISI

 

Yeni sezonda güçlü bir ekip oluşturmak için reklam ve sponsor gelirlerine ihtiyaç duyduklarını dile getiren Zafer Şimşek, "Mevzuat takımların önüne isim alma hakkını veriyor. Basketbol, futbol gibi değil. Süper Lig'de de olsa amatör sayılıyor. İşletmeler, kuruluşlar isim verdiği an bütün resmi masraflarını vergiden düşüyorlar. Biz, takımı ligde daha iyi yerde tutmak için sponsor arıyoruz. Takımımızın adında belediye ismi var. Canik Belediye Başkanımız İbrahim Sandıkçı, takımın ismine, formalarına, eşofmanlarına ve ısınma tişörtlerinin hepsine reklam alma izni verdi. Belediye salon, servis ve tesis konusunda ve bütçe imkanları dahilinde de destek oluacak. Ancak bu Süper Lig takımının ligde dönmesi için bu yeterli değil. O yüzden Samsun'un iş insanlarını ve basketbolseverlerini gerek reklam, gerek sponsorluk ya da isim hakkı konusunda desteğe çağırıyoruz' diye konuştu.

 

1 MİLYON TL'LİK NAKİT KAYNAĞA İHTİYAÇ VAR


Kulüp olarak federasyondan ve Spor Toto'dan  her yıl yaklaşık 1,5 milyon TL nakit elirlerinin olduğunu ifade eden Şimşek, " Bir takımın Süper Lig'de kalması için yıllık 2,5-3 milyon TL gibi bir bütçeye ihtiyacı var. 6-7 milyon TL ile de şampiyonluğa oynayacak bir takım kurabilirsiniz. Maçlarımız iddiaya girdiği için federasyondan ve Spor Toto'dan bize her yıl yaklaşık 1,5 milyon TL para geliyor. 1,5 milyon TL'lik takımın da ligde kalması çok zor. O yüzden bizim ligde tutunabilmemiz için maddi olarak yaklaşık 1 milyon TL'lik nakit kaynağa ihtiyacı var. Oluşturulacak bütçeye göre de teknik ekip ve kadroyu oluşturacağız." şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik, Kadın, Basketbol, Takımı, Sponsor, Arıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı