Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 12:03 Bu haber 946 kez okundu
 
Canik Oyuncak Müzesi’ni 90 bin kişi ziyaret etti
Canik Belediyesi tarafından yapılan Oyuncak Müzesi yoğun ilgi görüyor. Müzeyi, açıldığı günden bu yana 90 bine yakın kişi ziyaret etti.
ÇOCUK Haberi
Canik Oyuncak Müzesi’ni 90 bin kişi ziyaret etti

Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde kurulan Canik Oyuncak Müzesi, açıldığı günden bu yana çocuk ve büyüklerin akınına uğruyor. Geçtiğimiz yıl kapılarını ziyaretçilerine açan müzeye özellikle çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Haftanın 6 günü gezilebilen müzeyi bugüne kadar 90 bine yakın kişi etti.

 

YÜZLERCE OYUNCAK VAR

Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan Canik Oyuncak Müzesi'nde, 'Geleneksel', 'Fabrikasyon', 'Yabancı', 'Antik' ve 'Yerli' kategorilerinde yüzlerce oyuncak yer alıyor. Alanında Türkiye'nin en büyüğü olan oyuncak müzesinde çocuklar, hayal dünyalarını genişletirken, oyuncakların tarihi serüvenini de öğrenme imkanı buluyor.

 

 

 

90 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Oyuncak Müzesi'nin, oyuncak tarihine bir bakış olmasının ötesinde, insanlık tarihine bir bakış olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Canik Oyuncak Müzesi, şehrimizdeki önemli bir eksikliği gidermesinin yanında dünyadaki örnekleri arasında önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle büyük ilgi görüyor. Çocuklarımız, baba ve anneler, hatta nine ve dedeler kendi dönemlerinde oynadıkları oyuncakları ve oyunları görme imkanı buluyor. Müzemiz yaklaşık 90 bin ziyaretçiye kapılarını açtı. Mutlu çocuk, mutlu gelecek demektir. Bu nedenle bu müzemizi çok önemsiyorum" diye konuştu

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Canik, Oyuncak, Müzesi’ni, 90, bin, kişi, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı