Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 16:41 Bu haber 438 kez okundu
 
Canik'te Belediye Çalışanlarına Korona Virüs izni
Canik Belediyesi, sağlık sorunu olanlara ve 60 yaş üzeri personele idari izin kullandırıyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik'te Belediye Çalışanlarına Korona Virüs izni

 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı yaptığı açıklamada,

 

" Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı'nın yayınladığı genelge doğrultusunda çalışanlarımızdan 60 yaş ve üzerinde olanlara ve kronik hastalığı olanlara 16 Mart tarihinden itibaren 12 günlük idari izinlerini kullandırıyoruz. Bunların yanında okul öncesi ve ilk-ortaokul çağında çocuğu olan kadın çalışanlarımızın da izin taleplerini karşılıyoruz. Yıllık izin hakkı olmayan çalışanlarımıza da mazeret izni noktasında gerekli kolaylığı sağlıyoruz" dedi.

 

HİZMETLERİ AKSAMAYACAK

 

Sandıkçı, "Genelgeye göre, yeni tip Koronavirüs salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla salgınla mücadeleyi, etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak ve kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar asgari sayıda personelimizle çalışmalarımızı yürütüyoruz.

 

Mesaisine devam eden arkadaşlarımızın çalışma ofislerinde de çeşitli düzenlemeler yaparak sosyal alan mesafesine uyumlu hale getirdik. Ayrıca ihtiyaç halinde göreve hazır olacak şekilde, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleriyle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz." Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik'te, Belediye, Çalışanlarına, Korona, Virüs, izni,
Yorumlar
Haber Yazılımı