Haber Detayı
13 Haziran 2016 - Pazartesi 15:43 Bu haber 2519 kez okundu
 
Canik’te Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu
Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Çevre Bize Emanet” adlı atık yağ toplama projesinin ödülleri sahiplerini buldu.
- Haberi
Canik’te Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, OMÜ ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde sıvı atık yağların geri dönüşüme kazandırılması için ilçe okulları arasında başlatılan ödüllü çevre bize emanet adlı atık yağ toplama projesinin kazananları belli oldu.

Canik’te dokuz okulun yarıştığı projede kazananların ödüllerini Canik Belediye Başkanı Osman Genç verdi. İnönü İlkokulunda düzenlenen ödül törenine Başkan Genç’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Erbay, Temizlik İşleri Müdürü Hakan Ortaç, OMÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Murat Taş, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

GENÇ, ÇEVRE BİLİNCİNİ OLUŞTURUYORUZ

Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için çalıştıklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Çevre bize emanet adlı atık yağların geri dönüşüme kazandırılması için başlatılan projeye öğrencilerin ve okulların verdikleri destekler için teşekkür ediyorum. Proje kapsamında bin litre atık yağ geri dönüşüme kazandırılarak çevrenin korunması için çaba sarf edilmiştir. Bizler yaklaşık 13 yıldan beri çocuklarımızda çevre bilinci oluşması için ilkokul ve ortaokullarımızda geri dönüşüm  çalışmaları yapıyoruz. Ben bu çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Düzenlenen çevre bize emanet atık yağ toplama projesinde dereceye giren okulların hediyelerini Başkan Genç takdim etti.İnönü Ortaokulu birinci olurken, ikinciliği Hasköy Cumhuriyet Ortaokulu ve Üçüncülüğü Fatih Temiz İlkokulu kazandı. Birinci okula televizyon hediye edilirken diğer okullara kırtasiye yardımında bulunuldu.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik’te, Çevre, Ödülleri, Sahiplerini, Buldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı