Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 18:35 Bu haber 311 kez okundu
 
Canik’te kapsamlı yaz temizliği
Canik Belediyesi Park Bahçeler Birim ilçe genelindeki pakları, mezarlıkları, yeşil alanları, kaldırımları, yolları kapsamlı bir şekilde temizleyerek yaza hazırlıyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik’te kapsamlı yaz temizliği

Pandemiyle mücadele kapsamında tedbirlerini elden bırakmayan Canik Belediyesi,  ilçe genelinde kapsamlı bir şekilde temizlik çalışması yürüterek yeşil alanları yaza hazırlıyor…

 

NORMAL HAYATA GEÇİŞ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

 

Belediye Park Bahçeler Birimi ekipleri ilçe genelinde başlatılan çalışmalarla parklar başta olmak üzere mezarlıklar, yollar, kaldırım kenarları ile yeşil alanlarda ot biçme, temizleme ve bakım çalışmalarını sürdürerek normalleşme süreciyle birlikte normal hayata geçilmesinin ardından hazır olması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


ÖNCELİĞİMİZ HİJYEN ve TEMİZLİK


Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı’mız başta olmak üzere tüm kurumlarımızın iş birliği ile hazırlanan normalleşme takviminin adım adım hayata geçirilmesiyle birlikte, yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde ilçemiz genelinde bulunan parklarımızda, mezarlıklarımızda, yeşil alanlarımızda, yollarımızda, kaldırımlarımızda temizlik, bakım ve ot biçme çalışmalarımızı hızlandırdık. Salgından dolayı evlerinde kısıtlı yaşayan çocuklarımızın ve büyüklerimizin, kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte normal hayata dönülmesinin ardından daha temiz, daha hijyenik alanlarda vakitlerini geçirsinler. Çocuklarımız yine eski günlerde olduğu gibi koşup oynasınlar, yaşlılarımız yine parklarımızda yeşil alanlarımızda temiz hava alsınlar, sohbet etsinler istiyoruz”


BU SÜRECE DESTEK VEREN İNSANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM


Başkan Sandıkçı, “İlçe insanımızın hayatlarını kolaylaştırmak için bundan önce olduğu bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Devletimiz, milletimiz el ele vererek şükrolsun zor günleri yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Hep birlikte aldığımız tedbirlerle, kurallara uyarak bu günlere ulaştık.  Bu süreçte tüm kurallara uyan, sabır ve anlayış gösteren ilçe halkıma çok teşekkür ediyorum. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik’te, kapsamlı, yaz, temizliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı