Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 13:46 Bu haber 679 kez okundu
 
Canik’te müzeler öğrencilere ücretsiz
Canik Belediyesi tarafından yapılan ve büyük ilgi gören Canik Oyuncak Müzesi ile 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi, sömestr tatilinde kapılarını öğrencilere ücretsiz açacak.
KÜLTÜR Haberi
Canik’te müzeler öğrencilere ücretsiz

Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde kurulan Canik Oyuncak Müzesi ile 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere kapılarını ücretsiz açacak. Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in özellikle çocuklara armağanı olan ve 7'den 77'ye herkes tarafından yoğun ilgi gören Türkiye'nin en büyük oyuncak müzesi ile Malazgirt Zaferi’nden 15 Temmuz’a kadar Türk tarihini yansıtan Destanlar Müzesi, sömestr tatili boyunca ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

 

MÜZELERDE TARİHE YOLCULUK

Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan Canik Oyuncak Müzesi'nde, 'Geleneksel', 'Fabrikasyon', 'Yabancı', 'Antik' ve 'Yerli' kategorilerinde yüzlerce oyuncak yer alıyor. Alanında Türkiye'nin en büyüğü olan oyuncak müzesinde çocuklar, hayal dünyalarını genişletirken, oyuncakların tarihi serüvenini de öğrenme imkanı buluyor. Malazgirt zaferinden bugüne Türk tahininin yansıtıldığı ve 15 Temmuz darbe girişiminin anlatıldığı Destanlar Müzesi’nde ise, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde halkın darbecilere direnişinin minyatür objelerle anlatılması dikkat çekiyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik’te, müzeler, öğrencilere, ücretsiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı