Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 17:51 Bu haber 2084 kez okundu
 
Canik'te Ramazan Günleri etkinlikleri kaldırıldı
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, her yıl Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Ramazan Günleri etkinliklerini ve iftar davetleri uygulamasını kaldırdı.
- Haberi
Canik'te Ramazan Günleri etkinlikleri kaldırıldı

 

Her yıl Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Ramazan Günleri etkinliklerini ve iftar davetleri uygulamasını kaldıran Başkan Sandıkçı, bunun yerine sosyal yardımlaşma ve 'Çat Kapı' gibi vatandaşlarla iç içe olunacak programlar gerçekleştirecek.

 

Başkan Sandıkçı, kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenecek iftar programlarına katılmayacak Teravih namazı sonrası vatandaşlarla buluşacak.

 

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ OLMAYACAK

Belediye önünde daha önceleri yapılmakta olan konser, animasyon gösterileri ve iftar davetlerini bu yıl yapmayacaklarını belirten Başkan Sandıkçı, "Bu enerjimizi sosyal yardımlaşmaya ayırıp, Ramazan ayının maneviyatına ve ruhuna yaraşır programlar icra ederek hemşehrilerimizin sofralarına Çat Kapı misafir olacağız. Bu minvalde şahsıma çeşitli dernek, vakıf, kurumlardan gelen iftar davetleri için teşekkür ediyor ve bu programlara üzülerek katılamayacağımı ifade etmek istiyorum" dedi.

 

VATANDAŞLA İSTİŞARE YAPACAK

Mümkün olan her akşam farklı mahallelerde teravih sonrası 'Teravih Buluşmaları' kapsamında vatandaşlarla birlikte olarak istişarelerde bulunacaklarını da ifade eden Başkan Sandıkçı, "Ramazan ayının rahmetini ve bereketini tüm şehir olarak yaşamayı ve hmeyi diliyorum. Değerli hemşehrilerime de israf etmeme, yetimi, öksüzü ve yoksulu gözetme hususunda hep birlikte gayret gösterelim çağrısında bulunuyorum. Özellikle çocuklarımıza bu mübarek günlerin önemini anlatmalı, camileri sevdirmeli ve infak etmenin mutluluğunu birlikte yaşamaya gayret göstermeliyiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik'te, Ramazan, Günleri, etkinlikleri, kaldırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı