Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 09:42 Bu haber 543 kez okundu
 
Canik'te Salgınla Mücadele Toplantısı
Samsun'un Canik Belediyesi'nde COVİD 19 Mücadele toplantısı gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
Canik'te Salgınla Mücadele Toplantısı

Canik Belediyesi COVİD 19 Mücadele ve Destek Birimi, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın da katılımıyla ilçede alınacak önlemler için ilgili birim müdürlerinin de katılımıyla toplantı gerçekleştirdi.

 

Toplantıda belediye olarak bugüne kadar yürütülen örnek çalışma için herkese teşekkür eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ COVİD 19 insan hayatını tehdit etmeye başladığı ilk andan itibaren birçok başlık altında gerçekten fedakarca bir çalışma sergiledik. Gerek ilk başladığında gerek yasaklar sürecinde ve gerekse yasak sonrasında tedbiri ve mücadeleyi hiç aksatmadık. Kimse rehavete kapılmasın diye Türkiye’de ilk defa COVİD 19 Birimini oluşturduk. Artık belediyemizde bu konuda bir birim ve birim sorumlumuz var. Vatandaşımız için mücadelemiz asla durmayacak. Bugüne kadar yaptıklarımızı artırarak devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

SOSYAL YAŞAM UNUTULMAYACAK

 

Süreçten en çok etkilenen çocuklar, gençler ve yaşlılar için yaşam alanlarını renklendirecek projelerin süreceğini ifade eden Sandıkçı, “ Pandemi etkilerini her açıdan ele alıyoruz. Psikolojik etkileri üzerinde de duruyoruz. Bu anlamda bu güne kadar birçok çalışma yaptık, şimdi de yapmaya devam edeceğiz. Bu amansız mücadelenin kahramanları olan sağlık çalışanlarımız için ise ayrıca seferber olmaya devam edeceğiz. Sadece onlar için oluşturacağımız bir hat ile 7/24 istek ve taleplerine cevap vermeye çalışacağız. Kendileri, çocukları ve aileleri için bütün talepleri bizim için öncelikli olacaktır. Rabbim, bu uğurda mücadele ederken hayatını kaybeden başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere herkese Rahmet eylesin” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik'te, Salgınla, Mücadele, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı