Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 18:12 Bu haber 469 kez okundu
 
Canik'te Sokak Hayvanlarına Özel Proje
Canik Belediyesi, Postacılarla birlikte hayata geçirdiği " Çantamda Merhamet Var!" projesi ile Canik'te sokak hayvanlarına postacıların çantalarındaki yiyecekleri vermesini sağlıyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Canik'te Sokak Hayvanlarına Özel Proje

Sokakta yaşayan hayvanlarımız için bu güne kadar birçok projeye imza attıklarını belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Kuşlar için kuş yuvalarıyla birlikte, sokaklarda yaşayan kediler için kedi evleri oluşturarak onların yiyecek, içecek ve barınma ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamaya devam ediyoruz.

POSTACILAR, ÇANTALARINDA TAŞIDIKLARI YEMLERİ SOKAK HAYVANLARINA VERİYOR

Postacı kardeşlerimizle birlikte hayata geçirdiğimiz ‘Çantamda Merhamet Var’ projemiz örnek proje olarak uygulanmaya devam ediyor. Postacı kardeşlerimiz, çantalarında taşıdıkları yiyecekleri görev alanları içindee rastladıkları sokak hayvanlarına verrek aç kalmalarını engelliyor. Bunların yanında sokakta yaşayan diğer hayvanlarında yiyecek, içecek ve barınma ihtiyaçlarıyla birlikte bakıma muhtaç olan, tedaviye ihtiyacı olan can dostlarımız için oluşturduğumuz özel görevliler, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını sağladıktan sonra, veteriner hekim kontrolünde gerekli tedavileri yapılıyor.

 

SOKAK HAYVANLARINA VETERİNER KONTROLÜNDE SAĞLIK HİZMETİ

 

Akabinde özel ekiplerimiz bu can dostların tamamen sağlıklı duruma kavuşmaları için Büyükşehir Belediyemizin Barınağında gerekli tedavileri tamamlanıyor. Sağlığına kavuşan can dostlar tekrardan doğal yaşam alanlarına bırakılıyor. Tüm bu çalışmalar planlı programlı bir şekilde gerçekleştiriliyor ve günlük fotoğraflarıyla birlikte rapor edilerek bana ulaştırılıyor. İlçemizde bu alanda faaliyet gösteren tüm dernek ve oluşumlarla istişareli ve koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz.

 

Can dostlarımızın zorda kalmasına, aç susuz kalmasına, sevgisiz kalmasına asla gönlümüz razı gelmez. Havaların ısınmasıyla birlikte can dostlar için kapılarımızın önüne birer kap suyla birlikte mama bırakarak can dostlarımızın yaşamlarını hep birlikte kolaylaştıralım. Çocuklarımıza küçük yaşlarda bu sevgiyi aşılayalım.” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik'te, Sokak, Hayvanlarına, Özel, Proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı