Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 17:59 Bu haber 10158 kez okundu
 
CANİK'TE YAZ OKULUNA YOĞUN İLGİ
Canik Belediyesi tarafından çocukların yaz tatillerini verimli geçirebilmeleri için tertip edilen Yaz Kuran Kursları ve Yaz Spor Kursları yoğun ilgi görüyor.
ÇOCUK Haberi
CANİK'TE YAZ OKULUNA YOĞUN İLGİ

 

Mevlana Eğitim Merkezinde ve Canik ilçesinin değişik mahallelerindeki Hanım Konaklarında olmak üzere toplamda 12 farklı merkezde Yaz Kuran kursu hizmeti veriliyor.

Canik İlçe Müftülüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen alanında uzman 20 eğitimci eşliğinde 06-15 yaş gurubunda 956 öğrenciye hem Değerler eğitimi, Kuran-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler eğitimleri veriliyor hem de kültürel, sanatsal, sosyal faaliyetlerle çocukların eğlenerek öğrenebilmelerini sağlayacak etkinlikler düzenleniyor.

 

GELECEĞİN SPORCULARI CANİK'TE YETİŞİYOR

Yine aynı şekilde alanında uzman 25 spor hocası eşliğinde Hasan Doğan Spor Salonunda çocukların nitelikli, ahlaklı ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi maksadıyla Güreş, Basketbol, Futbol, Badminton, Judo, Boks, Taekwondo, MuayThai, Kick Boks, Wushu olmak üzere 10 farklı branşta tertip edilen Yaz Spor Okullarında 06-14 yaş guruplarında yaklaşık 726 öğrenci spor aktiviteleri gerçekleştirerek yaz tatillerini değerlendiriyorlar. Bu aktivitelerde çocuklara spor branşlarının temel eğitimleri verilerek yetenek taraması da yapılıyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: CANİK'TE, YAZ, OKULUNA, YOĞUN, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı