Haber Detayı
30 Eylül 2017 - Cumartesi 17:16 Bu haber 1820 kez okundu
 
Canik Yeni Mahalle'de Ultra Lüks Konutlar yapılıyor
Canik Belediyesi, Yeni Mahalle'de Emlak Konut aracılığıyla ultra lüks konutlar yaptırıyor.
EKONOMİ Haberi
Canik Yeni Mahalle'de Ultra Lüks Konutlar yapılıyor

Canik Belediyesi, Yeni Mahalle hurdacılar alanında 80 dönüm alanda yeni bir modern yaşam alanının hazırlıklarını sürdürüyor.

 Kamulaştırılarak 300 binanın yıkımının tamamlandığı dönüşüm alanında, TOKİ tarafından Emlak Konut aracılığıyla örnek olacak ve şehre değer katacak bir proje hayata geçirilecek. Emlak Konut tarafından mimari, statik, mekanik ve elektrik projelerinin en geç 6 ay içerisinde tamamlanacağı ve ardından ihalenin yapılabileceği öğrenildi.

TEMELİ 2018'DE ATILIYOR

Projenin diğer dönüşümlere örnek teşkil edeceğini belirten Başkan Genç, Emlak Konut aracılığıyla uygulanacak proje üzerinde son revize çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, "Projemizin uygulanacağı alanda bugüne kadar 300 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından inşallah 2018 yılında temelini atacağız. Burada ortaya düzgün, güvenli ve lüks bir yaşam alanı çıkacak. Sosyal donatıların ve tesislerin olacağı, prestij işyeri ve dükkanların yer alacağı projemiz, bu bölgenin yaşam standardını yükseltecek" dedi.

HURDACILAR ALANI PRESTİJ KAZANIYOR

Dönüşüm alanının daha önce hurdacıların yer aldığı, dayanıksız ve eski binaların olduğu bir alan olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Burada gerçekleştireceğimiz dönüşüm projesi ile eski binaları kamulaştırma sonucunda yıkarak, depreme dayanıklı, içerisinde çocuk parkı, oyun alanı, otopark, spor alanı, ticaret alanı gibi yeterli sosyal donatı alanlarının yer aldığı düzenli, güvenli, sağlıklı, insanca yaşanabilir mekanlara dönüştürüyoruz. Daha yaşanılabilir bir şehir hedefimiz kapsamında şehrimize ses getirecek modern bir yaşam alanı kazandırıyoruz" diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Canik, Yeni, Mahalle'de, Ultra, Lüks, Konutlar, yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı