Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 18:05 Bu haber 1970 kez okundu
 
Çarşamba Belediyesi’nde Toplu Sözleşme
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan Hak- İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.
EKONOMİ Haberi
Çarşamba Belediyesi’nde  Toplu Sözleşme

Yapılan sözleşme ile işçilere yapılan ortalama zam oranı 36 olurken, en yüksek zam oranı ise 45 ile temizlik işçilerine yapıldı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, HAK-İŞ Genel Başkan vekili Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ile toplu iş sözleşmesini imzaladı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Çarşamba Belediyesi büyük bir aile, burada çalışan herkesi de ailenin bir ferdi olarak görüyorum. Verilmesi gereken en iyi hizmeti önce personelimizden başlatalım dedik.

Amacımız aidiyet hissiyle hizmet etmek. Bizden önceki dönemlerde de çok iyi işler yapıldı, bizlerde daha iyisini yaparak bayrağı bir üst kademeye taşıyacağız. Bu akşam imzaladığımız sözleşme ile ortalama yaptığımız zam oranı 36,  en yüksek zam oranı ise 45lik bir artış ile temizlik işçilerimiz aldı. Allah hayırlı uğurlu etsin.”dedi.

 

HAK-İŞ Genel Başkan vekili Av. Hüseyin Öz “Sendika olarak uzun süredir taşeronlarda çalışan arkadaşlarımızın mücadelesini verdik. Bunların neticesinde Kanun Hükmü Kararname ile belediyelerin alt işverenlerinde çalışan kardeşlerimiz hem kamunun hemde yerel yönetimlerin bünyelerine geçmiş oldu. Buda bizlerin, hükümetimizin gayretleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu devlet adamlığı sayesinde olmuştur.

 

HAK-İŞ olarak Çarşamba Belediyesi ile ilk kez masaya oturduk ve sözleşmemizi imzalıyoruz. İnşallah bu sözleşme işçi kardeşlerimiz için güzel bir başlangıç olacak. Elbette ki bir sözleşmede bütün sorunları çözemezsiniz. İyi bir başlangıç olduğunu kesinlikle söylemek isterim Bu sözleşmede emeği geçen herkese özellikle Sayın başkanımız Halit Doğan’a teşekkür ederim.” Diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Belediyesi’nde, , Toplu, Sözleşme,
Yorumlar
Haber Yazılımı