Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 16:02 Bu haber 622 kez okundu
 
Çarşamba Belediyesi’nden Kadın ve Genç Girişimcilere Destek
Çarşamba Belediyesi’nde kadınlar ve 18-30 yaş arası gençlerin iş yeri açma ruhsatlarındaki harçlarda 25 indirim uygulanacak.
EKONOMİ Haberi
Çarşamba Belediyesi’nden Kadın ve Genç Girişimcilere Destek

 Engelli, Gazi ve Şehitlerimizin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti alınmayacak.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan iş yeri açma ruhsatı harçlarında indirime gidildiğini açıkladı.

 

Çarşamba Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısında Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın teklifi sonrası yapılan oylama ile iş yeri açma ruhsatlarında fiyat indirimine gidildi. 18- 30 yaş arası gençleri desteklemek, kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla ücret tarifesinde yer alan gelir kalemlerinde 25 indirim uygulanacak. Engelliler, Gaziler ve Şehitlerin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti alınmayacak. Mecliste teklif oy birliği ile onaylandı ve 1 Ocak 2021’den itibaren uygulanmaya başlayacak.

Başkan Doğan “Şehrimizde hizmet veren esnafımızın sıkıntılarını her daim kendi sıkıntımız olarak gördük. Yeni işyeri açacak gençlerimizi ve kadınlarımızı teşvik etmek ve yükünü hafifletmek için iş yeri açma ruhsatlarında fiyat indirimine gitme kararı aldık. Pandemi döneminde de onlara destek vermiş olacağız. Bayrak için vatan için Gazi olmuş hemşerilerimiz ve Şehitlerimizin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti almama kararı aldık. Şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır ”dedi

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Çarşamba, Belediyesi’nden, Kadın, ve, Genç, Girişimcilere, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı