Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 14:20 Bu haber 2157 kez okundu
 
ÇARŞAMBA BELEDİYESİ'NDEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ
Çarşamba ilçesine yaptırılacak olan ‘Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu’ ile ilgili protokol imza töreni, valilik toplantı salonunda Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN ve Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin DÜNDAR arasında imzalandı.
EĞİTİM Haberi
ÇARŞAMBA BELEDİYESİ'NDEN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ

 İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN protokol imza töreninde yaptığı konuşmasında, “Çarşamba ilçemizde ilkokul ve ortaokul bünyemizde yaklaşık 62 öğrenci ile devam ettiğimiz bir özel eğitim süreci var. Bunu daha modern halde uygulayabilmek için hem özel yetişmiş öğretmenlerimiz, hem de özel öğretim programlarıyla ve mekanlarda daha verimli bir eğitim için belediyemiz ile beraber bir protokol imzalayacağız. İnşaat edilecek okulumuz 12 derslik ve 6 atölyeden oluşmaktadır. Bu okul sadece 62 öğrenci değil toplam 200 öğrenciye kadar eğitim ve öğretim verebilecek bir okul olacaktır.”dedi.
       BİR YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

        Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin DÜNDAR da, “ Çarşamba için çok anlamlı bir protokolün imza törenindeyiz.  Bu projeyi ilk gündeme getirdiğimiz tarihten itibaren çok kısa süre içerisinde bu aşamaya getirdik. Bir yıl gibi çok kısa bir süre içerisinde inşaatını tamamlayacağız. Bizim bu okulumuz 200 ve 200’ün üzerinde öğrenciye hizmet verecektir. Bu  Merkezin ilimize, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”diye konuştu.
       
        Vali İbrahim ŞAHİN de şunları söyledi: “ Eğitim kaçınılmaz bir şekilde doğumdan ölüme kadar, insanın mutlak suretle içinde olduğu bir alan olmalıdır. Özel eğitim adı üzerinde biraz daha özelliği olan özel yetişmiş öğretmenlerin eğittiği ve özel eğitime muhtaç çocukların bir araya getirdiği bir ortamdır.  Samsun olarak da biz hem eğitime, hem de özel eğitime çok ciddi çaba sarf ediyoruz. Samsun aslında bir eğitim şehridir. Çarşamba ilçemizde bu anlamda kendini öne çıkarmaktadır. Ortaokul ve lise eğitimi sıralamasında Çarşamba ilçemiz çok iyi bir yerdedir.  Böyle bir okulun Çarşamba ilçemize yapılması özel eğitime ihtiyaç duyan yavrularımızın burada eğitim almasını sağlayacaktır. Bu atölyelerde onlar için özel çalışmalar yapılacaktır. "
 
     Konuşmaların ardından, Çarşamba ilçesi Kirazbucağı Mahallesi'nde mülkiyeti Maliye Hazinesine, kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olan 129 ada 1 parselde kayıtlı olan arsa üzerinde, Çarşamba Belediyesi tarafından yaptırılacak olan toplamda 12 derslikli, 6 atölye ve projesine göre “Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu’ inşaatına ait protokol, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN,  İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN ve Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin DÜNDAR arasında imzalandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ÇARŞAMBA, BELEDİYESİ'NDEN, ÖZEL, ÇOCUKLARA, ÖZEL, EĞİTİM, UYGULAMA, MERKEZİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı