Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 16:10 Bu haber 6254 kez okundu
 
Çarşamba Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hakkında Suç Duyurusu
Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün,Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba İlçe Tarım Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulundu, Avcı ve Ergün Savcılıkta davacı oldu.
- Haberi
Çarşamba Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hakkında Suç Duyurusu

 

Ferda Ergün'ün kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı ifade tutanaklarına göre,  Çarşamba Belediyesi hakkında bilgi edinme kanununu uygulamayarak, Biyokütle Enerji Santrali'nin yapı ruhsatı hakkında bilgi vermeyerek görevi kötüye kullanmak, Çarşamba İlçe Tarım Müdürlüğü hakkında da Toprak kanununa aykırı olarak mevzuat dışı davrandıkları gerekçesi ile suç duyurusunda bulunuldu.

Bilindiği gibi Ferda Ergün ve Erdal Avcı Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali'nin kanunsuz ve hukuksuz olarak yapıldığı, yapımının engellenmemesi için rüşvet teklif edildiği iddiaları ile gündeme gelmiş ve Santrale karşı mücadelede öne çıkan isimlerden olmuştu. Erdal Avcı ve Ferda Ergün geçtiğimiz haftalarda Çarşamba Belediyesi'ne avukatları aracılığıyla dilekçe vererek OLtan Köleoğlu Firmasının yapımın sürdürdüğü Biyokütle Enerji Santrali'nin inşaat ruhsatı olup olmadığı hakkında bilgi istemişlerdi.

Ancak Çarşamba Belediyesi, konunun muhatabı olmadıklları gerekçesi ile bilgi veremeyeceklerini bildirmişti. ERdal Avcı ve Ferda Ergün bu cevap üzerine bugün avukatları aracılığıyla Çarşamba Adliyesi'ne giderek Çarşamba Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hakkında Suç Duyurusunda bulundu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Belediyesi, ve, İlçe, Tarım, Müdürlüğü, Hakkında, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı