Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 19:29 Bu haber 2834 kez okundu
 
Çarşamba Biyokütle'de Santralcilerin Alım Oyunu
Çarşamba'da yapımı devam eden ve Samsun İdare Mahkemesi'nin almış olduğu yürütmeyi durdurma kararının Danıştay'ın tartışmalı son kararı ile kaldırılmasının ardından santralcilerin alım oyunu ortaya çıktı.
EKONOMİ Haberi
Çarşamba Biyokütle'de Santralcilerin Alım Oyunu

Çarşamba'da Oltan Köleoğlu Enerji tarafından yapımı devam eden tartışmalı biyokütle enerji santarinde bir skandal daha ortaya çıktı.

 

Fabrika'nın yapım aşamasının başlangıcında bölgedeki, üreticilere ellerindeki kavak kökü, kavak dalları, fındık zürufu, fındık dalları, fındık kabuğu, çeltik sapı, çeltik kavuzu, söğüt kök ve dalları, mısır sapını broşür dağıtarak 150 TL'den alacağını duyuran firma, bu yıl çarketti.

 

 TÜİK'İN ENFLASYONU  YÜZDE 12.38, OLTAN KÖLEOĞLU'NUN FİYATI YÜZDE 15 DAHA AŞAĞIDA

 

Oltan Köleoğülu Enerji geçen yıl bu ürünleri 150 TL'den alacağını idfade ederek bölgedeli üreticilere bildiri dağıtmıştı. Aynı firma bu yıl, TÜİK'in enflasyonu Yüzde 12, 38 olarak  açıklamasına rağmen fiyatı yüzde 10 daha aşağıya çekerek üreticilerle adeta alay etti. Firma bu yıl belirtilen ürünleri ton başına 135 Liradan başlayan fiyatlarla alacağını duyurdu.

 

HAYATİ TOSUN: "BU SANTRAL DEĞİL YALAN DOLAN!"

 

Ziraat Mühendislerı Odası 12.Dönem Başkanı Hayati Tosun  Oltan Köleoğlu'nun son açıkladığı fiyat tarifesini değerlendirdi.

Tosun Yaptığı açıklamada, " Kaynağı itibariyle sürdürülemez olduğunu söylemiştim. Bu fiyatlarla geçen sene yüksek fiyat gösterilip cazip kılınmaya çalışıldı, göz boyandı. Santral yetilileri bir önceki yıldan daha düşük fiyatla ürün alıyor. Mısır sapının , 250 lira, samanın 400 lirayı geçtiği düşünüldüğünde bu alışverişin yapılamayacağını tescil etmiş oldular.

 

BU ÜRÜNLERİ BU FİYATA BULAMAZSINIZ, NE YAKACAKSINIZ?


Kaynağı itibariyle bulamazsınız dediğimiz bu ürünleri açıkladığınız bu fiyatlara alamazsınız. Mısır sapının 250 TL olduğu, buğday samanının 400 lirayı geçtiği bu piyasada bunlaı alamazsını. Peki ne yakacaksınız!"

OLTAN KÖLEOĞLU'NUN GEÇEN YILKİ FİYAT BROŞÜRÜ:

OLTAN KÖLEOĞLU'NUN BU YIL DAĞITTIĞI BROŞÜR:

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Biyokütle'de, Santralcilerin, Alım, Oyunu,
Yorumlar
Haber Yazılımı