Haber Detayı
28 Aralık 2019 - Cumartesi 12:04 Bu haber 2316 kez okundu
 
Çarşamba Biyokütle Santralde Yağmur Altında Keşif Nöbeti
Çarşamba'nın Eğercili Mahallesi'nde Biyokütle Enerji Santralı ve Çınarlık Mangal-Nargile Kömürü/ Elektrik Enerji Santral için Samsun Valiliği'nin 2 ayrı “ÇED Gerekli Değildir” kararının yargıya taşınması ile ilgili olarak dün keşif yapıldı.
YAŞAM Haberi
Çarşamba Biyokütle Santralde Yağmur Altında Keşif Nöbeti

Sabah saat 9.30 sıralarında santral inşaatına gelen mahkeme ve bilirkişi heyetini yağan şiddetli yağmura rağmen çok sayıda vatandaş ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi bekledi.

Jandarma tarafından geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ve santral alanına vatandaşların sokulmadığı keşif sırasında vatandaşlar tepkilerini dile getirdi. Santrallere karşı dava açan avukatlar, vatandaşların ve müdahil STK temsilcilerinin yanı sıra santral ve valilik avukatlarının da hazır bulunduğu keşif gereğince hakim ve bilirkişiler tarafları dinledi.


Vatandaşlar, dışarıda keşif tamamlanana kadar şiddetli yağmur altında dışarıda keşfin sonuçlanmasını beklediler. SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ ve Santrale karşı dava açan avukatlar, heyete teknik ve bilimsel gerekçeleirn belgeleri ile anlatıldığını, vatandaşların da mağduriyetlerini dile getirdiğini, çıkacak sonuçtan umutlu olduklarını söyledi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Biyokütle, Santralde, Yağmur, Altında, Keşif, Nöbeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı