Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 15:54 Bu haber 16593 kez okundu
 
Çarşamba Biyokütle Santrale Hayır Grubu Yöneticisi İbrahim Ertürk'e Saldırı
Çarşamba'da Eğercili Mahallesi'nde yapımı devam eden ve yöre halkı arasında büyük tepki uyandıran Biyokütle Enerji Santraline karşı mücadele veren İbrahim Ertürk'e saldırı girişiminde bulunuldu.
ASAYİŞ Haberi
Çarşamba Biyokütle Santrale Hayır Grubu Yöneticisi İbrahim Ertürk'e Saldırı

Santralin Ovada yapılmasına  karşı aktif mücadele eden ve yöre halkının bilgilendirilmesi toplantılarını sürdüren İbrahim Ertürk, bu gün saat:14.40  sıralarında Samsun Çiftlik Mahallesi Şehit Polis Mehmet Erol Sok. No :6 'da  ofisine  girdiği anda 18-20 yaşlarında bir gencin saldırısına uğradı.

 

Kimliği bilinmeyen genç İbrahim Ertürk'ü darpetti. İbrahim Ertürk'ün de kendisini korumak için karşılık vermesinin ardından saldırgan kaçtı. İbrahim Ertürk güvenlik güçlerine haber verdi. Olay yerine intikal eden emniyet yetkilileri Ertürk'e darp raporu almak üzere hastaneye götürdüler.

İbrahim Ertürk, kendisine saldıranı tanımadığını ve saldırganın, "bana neden küfür ettin!" diyerek yumruk vurduğunu ve karşılık vermek istediğinde de kaçtığını söyledi. Ertürk, saldırının santral karşıtı eylemleri ve mücadelesine karşı yapıldığını tahmin ettiğini belirterek, "Bu mücadelede sonuç ne olursa olsun çabalarımız devam edecek!" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Biyokütle, Santrale, Hayır, Grubu, Yöneticisi, İbrahim, Ertürk'e, Saldırı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı