Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 17:43 Bu haber 8643 kez okundu
 
Çarşamba Biyokütle Santrali için Yürütmeyi Durdurma ve iptal davası açıldı
Çarşamba'da Yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali'nin yürütmesinin durdurulması ve iptali için santralin yapılacağı alanın çevresindeki arazi sahibi vatandaşlar tarafından Samsun 3. İdare Mahkemesi'ne dava açıldı. .
- Haberi
Çarşamba Biyokütle Santrali için Yürütmeyi Durdurma ve iptal davası açıldı


Çarşamba'da kurulması planlanan ve inşaat çalışmaları süren Biyokütle Enerji Santrali'ne bölge halkının tepkisi dinmiyor.

Son olarak Çarşamba'da santralin yakınlarında tarımarazisi bulunan Çarşambalılar, Murat Şenel, Seyfettin Yavan, Recep Yavan, Mehmet Değerli Avukat Serpil Dönmez'e vekalet vererek santrali yargıya taşıdılar.

Samsun 3. İdare Mahkemesi'ne  2019/173 Esas No ile açılan davada, Yürütmenin durdurulması, İl Toprak Koruma Kurulunun 06.03.2019 tarihli Eğercili Mahallesi 703 ve 662 Parsel nolu taşınmazların tarımsal amaç dışı kullanımının uygun olduğuna dair kararının iptali ve biyokütle enerji santrali projesi için "ÇED gerekli değildir!" kararının iptali için  dava açıldı.

Dava açan arazi sahipleri santralin yapılmaması için hukuki bütün yolları uygulayacakları ve sonuna kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Biyokütle, Santrali, için, Yürütmeyi, Durdurma, ve, iptal, davası, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı