Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 09:19 Bu haber 2364 kez okundu
 
Çarşamba'da 3 Boyutlu Yaya Geçidi Uygulaması Başladı
Çarşamba Belediyesi yaya güvenliğini sağlamak amacıyla 3 boyutlu yaya geçidi uygulamasına başladı
YAŞAM Haberi
Çarşamba'da 3 Boyutlu Yaya Geçidi Uygulaması Başladı

3 boyutlu yaya geçidi öğrencilerin güvenliğini sağlamak için zemini uygun olan okulların önüne öncelikli olarak uygulanacak.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Yayalarımızın güvenliğini sağlamak için üç boyutlu yaya geçidi uygulamasına başladık. İlk olarak Gazi Mahallesi, Yeşilırmak caddesi, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunun önündeki yaya geçidine uygulama yaptık. Yol, sürücülerin dikkatini çekerek hızlarını düşürmesini sağlayacak şekilde 3 boyutlu görünen yaya geçidiyle boyandı. Araç sürücüleri önlerinde bir yükseklik varmış gibi algılayarak hızlarını azaltacak, yayalar da karşıya daha güvenli bir şekilde geçebilecek”

Başkan Halit Doğan “Çarşamba Belediyesi ekiplerimiz tarafından ilçenin farklı bölgelerine 3 boyutlu yaya geçidi uygulamasını yapmaya devam edeceğiz. Öncelikli olarak zemini uygun olan okulların önüne uygulayacağımız üç boyutlu yaya geçidi, trafikte yaya önceliğine farkındalık yaratmanın yanı sıra güvenli ulaşımı da sağlayacak. Yapılan 3 boyutlu yaya geçidi uygulaması hemşerilerimiz tarafından da memnuniyetle karşılandı.” dedi.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba'da, 3, Boyutlu, Yaya, Geçidi, Uygulaması, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı