Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 14:53 Bu haber 879 kez okundu
 
Çarşamba'da Çöp Taksiler Hizmete Başladı
Çarşamba Belediyesi özellikle dar sokaklarda çöplerin daha hızlı toplanabilmesi için "Çöp Taksi" uygulamasını başlattı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Çarşamba'da Çöp Taksiler Hizmete Başladı

Çarşamba’da, dar sokaklarda çöplerin toplanabilmesi için "çöp taksi" uygulaması başlatıldı.

 

 

Çarşamba Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmaya başlanan "çöp taksi" adı verilen kamyonetle, gün içinde girmesi zor cadde ve ara sokaklarda dolaşılarak, biriken çöpler toplanıyor.

 

Çöp kamyonlarının giremediği ve konteyner konulamayan caddelerdeki el çöplerini de almak için de çöp taksi kullanılacak. Ayrıca bu uygulama ile büyük çöp araçlarından kaynaklanabilecek olası trafik aksamalarının da önüne geçilecek.

 

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Tüm birimlerimizde hizmet kalitesini artırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Çöp taksi uygulaması ile büyük kamyonların girmesi zor olan ara sokaklara daha kolay ve hızlı bir şekilde müdahale edeceğiz.

 

Aracımızın küçük ve seri olmasından dolayı olumsuzluğun yaşandığı bölgeye daha hızlı ulaşıp sorunun çözülmesini sağlayacağız. Şehir içindeki dar caddelerimizde büyük çöp kamyonlarının oluşturacağı trafik aksamalarının da önüne geçmiş olacağız. “Çöp Taksi” de yeni uygulamalarımızdan bir tanesi, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba'da, Çöp, Taksiler, Hizmete, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı