Haber Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 18:02 Bu haber 3766 kez okundu
 
Çarşamba'da evlerinin önünden kaybolan Dost ve Sütlaç isimli köpekleri bulana 3 Bin TL Ödül!..
Çarşamba'nın Kumtepe Mahallesi Yukarıçay Mevkii'nde yaşayan Dost ve Sütlaç isimli iki sevimli köpek, evlerinin önünden kayboldu. Sahipleri can dostlarını bulamayınca bulanlara 3 bin TL Ödül vereceklerini duyurdu.
YAŞAM Haberi
Çarşamba'da evlerinin önünden kaybolan Dost ve Sütlaç isimli köpekleri bulana 3 Bin TL Ödül!..

Sahipleri köpeklerini bulmak için yaptıkları araştırmalarda köpeklerinin Çarşamba Belediyesi işçileri tarafından alınarak götürüldüğünü öğrendi. Bütün çabalarına rağmen öpeklerini bulamayan sahipleri, para ödülü koyarken, köpeklerin Çarşamba Belediyesi tarafından alınarak Terme Söğütlü Köyü'ne bırakıldığı idddiası ile Savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İlçe Belediyelerinin bazılarının sokak hayvanlarını ilçelerinden alarak Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı yerine çevre ilçelerdeki köylere bırakmaları sahipli köpekleri de etkiliyor.

 

Çarşamba'nın Kumtepe Mahallesi Yukarıçay Mevkii'nde yaşayan sahipli Dost ve Sütlaç adlı 2 sevimli köpek birden ortadan kayboldu. Sahiplerinin iddası ve bazı görgü tanıklarının ifadesi ile köpeklerinin şikayet üzerine Çarşamba Belediyesi yetkilileri tarafından alındığını iddia eden köpek sahipleri, Çarşamba Belediyesi çalışanları hakkı9nda suç duyurusunda bulundu.

 

Köpeklerin sahibi Hanzade Karaca  köpeklerini evlerinin önünde alarak Terme Söğütlü Köyü'ne bıraktıkları iddiası ile Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Hanzade Karaca, evinin bahçesinde yıllardır baktığı 2 köpeği olduğunu, bu köpekleri sahiplendiğini ve geçtiğimiz Çarşamba Günü  mahallelden bazı kişilerin şikayeti üzerine köpeklerin Çarşamba Belediyesi işçilerinin götürdüğü gerekçesi ile şikayetçi oldu.

 

ÇARŞAMBA BELEDİYESİ GÖREVLİLERİ TERME'YE BIRAKTI 


Hanzade Karaca köpejklerinin Belediye çalışanları tarafından Terme İlçesi Söğütlü Köyü yakınlarına bırakıldığını da bildirdi. Karaca Söğütlü köyü sakinlerine ulaşarak köpeklerini bulana ödül vereceğini de açıkladı. Ancak bu güne kadar Söğütlü Köyü ve çevresinde birkaç kez araçlarla yaptıkları araştırmalara rağmen köpeklerini bulamayınca, çareyi köpeklerini bulanlara ödül vermekte buldu. Hanzade Karaca, Dost ve Sütlaç isimli köpeklerini bulanlara 3 bin TL Ödül verecek.


TERME SÖĞÜTLÜ MAHALLESİ MUHTARI: ÇEVRE BELEDİYELER TOPLADIKLARI KÖPEKLERİ BİZİM ARAZİLERİMİZE BIRAKIYOR

 

Öte yandan kendisi ile görüştüğümüs Terme Söğütlü Köyü muhtarı Yakup Kökten, Mahallelerine Ünye, Çarşanba ve bazı belediyelerin topladıkları sokak köpeklerini bıraktıklarını söyledi.

 

Bu köpeklerin Büyükşehir Belediyelerinin hayvan barınaklarına teslim edilmesi gerektiğini ifade eden Yakup Kökten bu uygulamalardan köy halkının ve kendilerinin rahatsız olduğunu, geniş araziye bırakılan başıboş köpeklerin sağlık ve güvenlik açısından tehlike yarattığını ve besleme yapılmadığı için açlık ve ölüm tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

 

Yakup Kökten çevre belediyeler ve yetkililere çağrıda bulunarak hayvanların, hayvan sahiplerinin ve yöre halkının rahatsız olmaması, yanlışlıkla alınan sahipli hayvanların yuvalarına dönebilmeleri için yasaların uygulanmasını, hayvanların barınaklara bırakılmasını istedi. 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba'da, evlerinin, önünden, kaybolan, Dost, ve, Sütlaç, isimli, köpekleri, bulana, 3, Bin, TL, Ödül!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');