Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 19:28 Bu haber 1262 kez okundu
 
Çarşamba’da Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor!..
Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği ile 2019-2020 eğitim öğretim dönemine hazır hale getirilmeye başlanan okulların boyası yapılmaya başlandı.
EĞİTİM Haberi
Çarşamba’da Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor!..

 Çarşamba ilçesinde boya ihtiyacı olan 38 okulun tüm masraflarını Çarşamba Belediyesi üstlendi. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ise “Boyacılık Kursu” alan denetimli serbestlik yükümlüleri ile boyaların yapılmasını sağlayacak.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’na ilk fırça, Kaymakam Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yusuf Bayri tarafından atıldı. Programa ayrıca, İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Denetimli Serbestlik Müdürü Canan Soğukpınar,  AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mustafa Yıldırım’da katıldı.

Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım “Kaymakamlık olarak denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlülerin topluma kazandırılmasında her türlü projeye destek veriyoruz. Okullarımızın yeni eğitim dönemine hazır hale getirilmesinde Çarşamba Belediyesi’nin vermiş olduğu destekle 38 okulumuz boyanacak. Çarşamba Belediye Başkanımız Halit Doğan’a bu projeyi hayata geçirdiği için teşekkür ederim. Başsavcılık ve denetimli serbestlik müdürlüğü yükümlülerinin, bu anlamlı çalışmaya destek olmalarından dolayı ayrıca teşekkür ederim.” diye konuştu.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Çarşamba Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerimiz neticesinde 38 okulun boya malzemesini Çarşamba Belediyesi olarak tedarik ettik. Denetimli serbestlik müdürlüğü de bu önemli çalışmaya büyük destek vererek, iş gücünü sağlayarak, yükümlüler vasıtasıyla okullarımızın boyanmasına katkı sağladılar. Bu işbirliğinin artarak devam edeceğine inanıyorum. Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzle Çarşamba temizlik projesini hayata geçiriyoruz. Çarşamba sokaklarını denetimli serbestlik yükümlüleri ile birlikte temizlemeye devam edeceğiz. Sosyal sorumluluk projelerinde her zaman yanlarında olduğumuzu vurgulamak istiyorum.”dedi.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yusuf Bayri; "Çarşamba Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapılan işbirliği ve denetimli serbestlik müdürlüğümüz, yükümlülerimizin önemli katkıları ile okullarımızın boyanmasını sağlamıştır. Katkı veren tüm kurumlara teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba’da, Okullar, Yeni, Eğitim, Öğretim, Yılına, Hazırlanıyor!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı