Haber Detayı
23 Haziran 2016 - Perşembe 18:09 Bu haber 2107 kez okundu
 
Çarşamba'da Yüzde 60 Ürün Kaybı Var
CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK, Çarşamba ovasında bu yıl aşırı yağışlar ve nem nedeni ile ürünlerde verim kayıplarının yaşandığını, bu durumun yetkililerce incelenmesi gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Çarşamba'da Yüzde 60 Ürün Kaybı Var

CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK,  Çarşamba ovasında bu yıl aşırı yağışlar ve nem nedeni ile ürünler de % 60 ornında verim kaybı yaşandığını, çürümelerin olduğunu söyledi.

Bu durumun  mevcut  ürünlerin  satılmasını olumsuz etkilediğini belirten Zeybek, " Aynı zamanda fiyatların düşük kalması da sebze, meyve üreticilerini zor durumda bırakmıştır. Bölgenin Tarım Bakanlığı'na bağlı İl Tarım Müdürlüğü veya ziraat mühendisleri tarafından bir heyet oluşturularak  incelenmesi, gerekli tespitlerin yapılması ve doğal afet kapsamına alınması, üreticilerimizin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Üreticinin borçlarının ertelenmesi yanında  yardımların ve desteğin sağlanması zorunludur. Tedbirler acilen alınmalı bölgedeki sebze ve meyve üreticilerine el uzatılmalıdır." dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba'da, Yüzde, 60, Ürün, Kaybı, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı