Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 11:34 Bu haber 5492 kez okundu
 
Çarşamba'daki Santral İnşaatı Kaçak Çıktı
Çarşamba'da beton dökülerek inşaat çalışması başlatılan biyokütle enerji santralinin uygulama imar planı onaylanmadan inşaatına başlandığı ve hiçbir yetkilinin dur demediği, inşaatın kaçak olarak sürdürüldüğü ortaya çıktı.
- Haberi
Çarşamba'daki Santral İnşaatı Kaçak Çıktı


 Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı Memişoğlu, " Plan kabul edilmeden temel atılmış. Santral kaçaktır. Yetki aldık, biz de dava açıyoruz. "dedi. 


 
Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde Çarşamba Ovası'nın tam kalbine sayılabilecek noktada Oltan Köseoğlu Enerji tarafından yapımına başlanan biyokütle enerji santrali ile ilgili imar planları, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ulaştı. Daha önce 1/5000'liği Büyükşehir Belediyesi'nde sessiz sedasız kabul edilen nazım imar planının Çarşamba Belediyesi'nce hazırlanan 1/1000'lik uygulama imar planı, Büyükşehir Belediye mecilisi'nde  komisyona havale edildi.

ÇARŞAMBA BELEDİYESİ MÜHÜRLEMELİ, YA DA CEZA KESMELİ

Bir yapının inşaatına başlanabilmesi için imar planlarının belediye meclisinde kabul edilmeleri gerektiğini belirten Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, "Söz konusu firma kaçak santral inşaatı yapmaktadır. Çarşamba Belediyesi'nin  kaçak yapıyı mühürlemesi yada ceza kesmesi gerekiyor. Yapı kaçak yapı statüsündedir. Mimarlar Odası olarak Merkezimizden dün itibariyle  avukatımıza dava açması yetkisini aldık. En kısa zamanda dava açacağız!" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba'daki, Santral, İnşaatı, Kaçak, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı