Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 18:24 Bu haber 3730 kez okundu
 
Çarşamba Gündüz Bakım ve Aile Danışma Merkezi hizmete başladı
Çarşamba Belediyesi ve Ticaret Borsası Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine başladı.
SAĞLIK Haberi
Çarşamba  Gündüz Bakım ve Aile Danışma Merkezi hizmete başladı

Engelli bireylere yönelik gündüzlü bakım hizmeti vermek üzere Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde açılan Çarşamba Belediyesi ve Ticaret Borsası Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi faaliyetlerine başladı.

 

Merkezin aktif hale geldiğini belirten Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, “Merkezimizde, engelli bireylere yönelik olarak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS), 1. Kademe okuma-yazma ve el sanatları kurslarını İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte açtık.

 

Kurslardan faydalanabilecek eğitim çağı dışına çıkmış 18 yaş üstü engelli vatandaşlarımız bu hizmetlerimizden faydalanabilir. Merkezin yapımında başta Çarşamba Belediyesi ve Ticaret Borsası olmak üzere emeği geçen herkese vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Bölgede yaşayan engelli bireylerimiz için bu merkezin büyük bir imkan olduğunu düşünüyorum. Engelli bireyi bulunan tüm aileleri merkezimizden istifade etmeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, , Gündüz, Bakım, ve, Aile, Danışma, Merkezi, hizmete, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı