Haber Detayı
21 Haziran 2022 - Salı 17:15 Bu haber 2174 kez okundu
 
Çarşamba Konağı Yandı
Çarşamba Yeşilırmak Millet Bahçesi'nde bulunan tarihi Çarşamba Konağı, henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenden dolayı yandı.
YAŞAM Haberi
Çarşamba Konağı Yandı

Çarşamba Yeşilırmak Millet Bahçesi'nde yerli ve yabacı ziyaretçilerin uğrak yeri olan Çarşamba Konağı’nda henüz sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. 

Dumanların yükselmesi üzerine polis ve itfaiye ekiplerine haber verildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangına müdahale ederken, ahşap yapıda başlayan yangın, rüzgarında etkisiyle giderek büyüdü.

Restaurantta bulunan masa ve sandalyeler yangında zarar görmemesi için güvenli bir alana taşındı. İtfaiyenin müdahalesine rağmen konak kullanılamaz hale geldi.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan,  "Çarşamba Konağı Restoran Kafemizde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıkmıştır. Ekiplerimiz ilk andan itibaren gerekli müdahaleleri yapmış, ancak ahşap yapı olmasından dolayı ve rüzgarın etkisiyle restaoranımız kullanılamaz hale gelmiştir.

Tek tesellimiz cankaybının olmamasıdır. Yangının söndürülmesi için canla başla çalışan belediyemiz personellerine ve itfaiye mensuplarımıza teşekkür ederim." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Çarşamba, Konağı, Yandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı