Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 14:15 Bu haber 186 kez okundu
 
Çarşamba MYO Kütüphane kurdu
Çarşamba MYO Öğretmen ve öğrencileri tarafından, Çarşamba Mithat Yılmaz İlkokulu ve Ortaokuluna kurulan “19 Mayıs 100. Yıl Kütüphanesi”nin açılış töreni gerçekleşti.
EĞİTİM Haberi
Çarşamba MYO  Kütüphane kurdu

Kütüphanenin açılış törenine, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, iş insanı Mithat Yılmaz, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir, İletişim Fakültesi ve Çarşamba Ticaret Borsası MYO öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

Kütüphane, 19 Mayıs 1919’un 100. yılına özel olarak, Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu akademisyenleri, eski ve yeni öğrencilerin katkı ve destekleriyle hazırlandı. Okula, 2 bin 300’den fazla her yaşa hitap eden kitap, kütüphane araç gereci ve mobilya malzemeleri kazandırıldı. Rafların dizaynından odanın dekorasyonuna kadar tek tek ilgilenen MYO öğretim üyeleri ve öğrencileri çocukların ilgisini çekebilecek bir kütüphane alanı oluşturdu.

 

Açılış konuşmalarının ardından Kaymakam Yıldırım, Rektör Bilgiç, ilçe protokolü ve akademisyenler “19 Mayıs 100. Yıl Kütüphanesi”nin açılışını gerçekleştirdi, kütüphanede incelemelerde bulundu. .

 

Kütüphanenin incelemesinin ardından İlk ve Ortaokul öğrencilerinin oluşturduğu  “e-twinning” adlı İngilizce çalışmalarının yer aldığı sergiyi gezdi. Açılış töreni, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, MYO, , Kütüphane, kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı