Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 13:04 Bu haber 2450 kez okundu
 
Çarşamba Oltan Köleoğlu Biyokütle Enerji Santrali Davasına Ayvacık ve Terme Ziraat Odaları Müdahil Oluyor
Çarşamba Biyokütle'de Mahkeme, Samsun Barosunu Reddet, Ayvacık ve Terme Ziraat Odaları Müdahillik İçin Başvuruyor.
YAŞAM Haberi
Çarşamba Oltan Köleoğlu  Biyokütle Enerji Santrali Davasına Ayvacık ve Terme Ziraat Odaları Müdahil Oluyor

Çarşamba Eğercili'de inşaatı devam eden Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili olarak açılan davada İdare Mahkemesi Samsun Barosu'nun müdahillik talebini reddetti.

 

Ayvacık ve Terme Ziraat Odaları, Çarşamba Eğercili'de inşaatı devam eden Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili olarak açılan davada müdahil olabilmek için başvuruyor.

 

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Çarşamba'da yasadışı uygulamalarla kanunlara ve Anayasa'ya aykırı olarak yapımı sürdürülen Eğercili Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili olarakaçılan davada müdahil olabilmek için Ayvacık ve Terme Ziraat Odaları olarak avukatlarımıza vekalet verdik.

 

Başından beri kararlılıkla sürdürdüğümüz santral mücadelesinde hukuken de taraf olabilmek ve mücadelemizi sağlam zeminlere oturtabilmek için kurumsal ve kişisel olarak ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bugüne kadar gelinen noktada sürdürülen mücadelede çok büyük mesafe alınamadı. Biz de mücadelemizi hukuksal zeminde de sürdürmeye devam ettirmeye karar verdik. Mücadelemizi her türlü alanda kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Oltan, Köleoğlu, , Biyokütle, Enerji, Santrali, Davasına, Ayvacık, ve, Terme, Ziraat, Odaları, Müdahil, Oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı