Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 07:30 Bu haber 4781 kez okundu
 
Çarşamba Şeker Fabrikası'nın arazisi bedelsiz devredildi
Çarşamba Şeker Fabrikası'nın özelleştirme idaresine devredilirken satış dışı bırakılan 950 dönüm arazi, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyetine bedelsiz devri yapılarak tapuları teslim edildi.
EKONOMİ Haberi
Çarşamba Şeker Fabrikası'nın arazisi bedelsiz devredildi


Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yatırım Planları Yol Haritası, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Vergi Rekortmenleri ile Personel İstihdam Ödülleri Plaket Töreni düzenlendi. 


Toplantının açılış konuşmasını yapan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, "2014 yılında Çarşamba’ya Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalara başladık. O dönemde İl Başkanı olan Milletvekilimiz Fuat Köktaş, en büyük destekçimiz oldu. Bu zorlu süreçte yanımızda olduğu için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.
Çarşamba Şeker Fabrikası’nın Özelleştirilme Kurumu’na devredilmesinden sonra arsa tahsisi için başvurularımızı yaptık. Yapılan çalışmalar neticesinde dün itibariyle arsaların OSB Müteşebbis Heyeti’ne devri sağlandı. Bundan sonra izleyeceğimiz yolla ilgili çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” dedi. 

Milletvekili Köktaş ise programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bizler sizlerden oy ister, size hizmet etmek için. Sizin ihtiyaçlarınızı engellerimizi ortadan kaldırmak için. Gayette çalışan seçilmiş kişileriz. Sivil toplum örgütlerimiz başta Ticaret odaları, borsa, diğer meslek odalarımız ile birlikte istişare halinde şehirlerimize neler yapabiliriz,  ekonomisini nasıl kalkındırabiliriz, Sosyal projeleri nasıl hayata geçirebiliriz, Yaşanabilir şehirleri nasıl inşa edebiliriz bunun gayreti içindeyiz. Eğer bedelsiz arsa tahsisiyle, bedelsiz arsa tahsisi. Yatırım desteği ise yatırım desteği,ü gelişmeleri birlikte izleyeceğiz. " 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, Şeker, Fabrikası'nın, arazisi, bedelsiz, devredildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı