Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 18:51 Bu haber 2667 kez okundu
 
Çarşamba ve Samsun Büyükşehir Belediyeleri Hakkında Suç Duyurusu
Çarşamba'da Eğercili Köyü'nde yapımı devam eden biyokütle enerji santrali önünde gerçekleşen ilk eylemde konuşan Terme Ziraat OdasıBaşkanı Ferda Ergün ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı Çarşamba ve Büyükşehir Beledileleri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
- Haberi
Çarşamba ve Samsun Büyükşehir Belediyeleri Hakkında Suç Duyurusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun da katıldığı, Eğercili Köyü'ndeki santral önünde konuşan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Santral İnşaatının ruhsatsız ve kaçak olarak devam ettiğini, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün'ün Avukatı aracılığıyla Çarşamba Belediyesi'nden istediği santralin inşaat ruhsatı talebine hala cevap verilemediğini ve hem Büyükşehir, hem de Çarşamba Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

TERME ZİRAAT ODASI BAŞKANI FERDA ERGÜN: VEKİLLERİMİZ HALKIN YANINDA OLSUN

Bugün Eğercili'de santral inşaatı önünde düzenlenen yelemde konuşan Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün;" Çarşamba'nın kadınları burada; Beyleri erkekleri nerede? Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan çıktı, milletvekili Fuat Köktaş ile birlikte Zurnanı son deliğiyim! dedi. Zurnanın son deliği isen istifa et! Fuat Köktaş neden santrali savunuyor? Gelsin burada konuşsun, halka bizzat anlatsın.
Burası tarım ovası... Buraya salça fabrikası, konserve fabrikası yapsın. Biz vekillerimizin halkın yanında olmasını istiyoruz. 3-5 kişiye peşkeş çekmek için buraya santral kuruyorlar." dedi.

AYVACIK ZİRAAT ODASI BAŞKANI ERDAL AVCI: BU İŞİ PARTİ MESELESİNE İNDİRGEMEYİN

Eylemde söz alan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı da konuşmasında şunları söyledi: " Bize destek olmak için Ankara'dan gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal'a teşekkür ederim. Bu santralin yeri kaçak. Bina inşaatı kaçak olarak devam ediyor. Terme Ziraat Odası Başkanımız Ferda Ergün, avukatı aracılığıyla Çarşamba Belediyesi'nden inşaatin ruhsatını istedi. Günlerdir cevap verilmiyor.

Pazartesi günü hem SamsunBüyükşehir, hem de Çarşamba Belediye Başkanı hakkında kaçak inşaata göz yumdukları için suç duyurusunda bulunacağız.Bu santrali burada yaptırmamak için elimizden geleni yapacağız. Allahını kitabını seven bu işi parti meselesine indirgemesin. Bu işin gerçek sahipleri AK Parti'ye Yüzde 75 oy veren ablalarımız, abilerimiz ve kardeşlerimizdir.

Çarşambalı muhtarlara sesleniyorum. Bu abilerimiz ablalarımız cesaret gösterip buraya kadar geliyor.Siz gelemiyorsanız yazıklar olsun!.." 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba, ve, Samsun, Büyükşehir, Belediyeleri, Hakkında, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı