Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 20:47 Bu haber 915 kez okundu
 
Çarşamba'ya 150 Milyon Liralık Atık Su Yatırımı
Samsun'un Çarşamba İlçesi'ne 150 milyon liralık Atık Su Tesisi Kurulacak.
EKONOMİ Haberi
Çarşamba'ya 150 Milyon Liralık Atık Su Yatırımı

 

 

Bugün   Mustafa Demir başkanlığında 'olağanüstü' toplanan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Çarşamba Atık Su Projesi'ni görüştü. Proje oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda konuşan Başkan Demir, "Çarşamba'ya yapılacak olan Atık Su Projesi ile yaklaşık 150 milyona yakın yatırımın önünü açmış oluyoruz. Gelişen, büyüyen Çarşamba'ya şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

 

16.7 MİLYON AVROLUK HİBE KREDİYE ONAY


Mustafa Demir başkanlığındaki Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Olağanüstü Toplantısı'nda ağırlıklı olarak Çarşamba İlçesi Atık Su Projesi  masaya yatırıldı. Projede kullanılacak 16 milyon 670 bin 590 avroluk 'Hibe Kredi' teklifi, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

 

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞLETECEK


Atık Su Prjesi'nin Çarşamba'nın gelişimi için önemli olduğunu ifade eden Başkan Demir, "Hibe kredi talebinde bulunduk. Kredinin yüzde 77,06'sı Avrupa Birliği fonundan, yüzde 9,18'i Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kaynaklarından ve yüzde 13,76'sı ise Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Projenin bitiminden sonraki işletmesi de tamamen belediyemize ait olacak. Çok önemli bir kredi miktarı ve çok önemli bir proje sözkonusu. Bu projeyi çok seri bir şekilde hayata geçireceğiz. Çarşamba'ya yaklaşık 150 milyon liraya yakın yatırımın önünü açmış oluyoruz. Gelişen, büyüyen Çarşamba'mıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

 

BAŞKAN DOĞAN: 11 YILDIR BEKLİYORDUK


Meclis toplantısında söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise, "Çarşamba'nın 2008 yılından beri beklediği bir projeydi. Allah'a şükür size, bize ve Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 2019-2024 yılları arasında görev yapacak meclis üyelerine nasip oldu. İnşallah bağlantılarıyla beraber Çarşamba'nın hizmetine sunmuş oluruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba'ya, 150, Milyon, Liralık, Atık, Su, Yatırımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı