Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 17:40 Bu haber 3072 kez okundu
 
Çarşamba’ya Tekstilkent Kuruluyor
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, tekstil firması işletmecileri ile düzenlediği toplantıda, Tekstilkent projesi ile tüm tekstilcileri bir bölgeye toplayacaklarını söyledi.
EKONOMİ Haberi
Çarşamba’ya Tekstilkent Kuruluyor

İş adamlarının talep ve sıkıntılarını dinlediklerini belirten  Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “  Çözüm odaklı çalışıyoruz,  Tekstilkent projesi ile işadamlarımızın da sıkıntılarını büyük ölçüde çözmüş olacağız. Sektörde en çok yaşanan sıkıntılardan birinin de kalifiyeli işçi bulmak olduğunu öğrendik. Tekstilkent’e meslek eğitim merkezi kuracağız, burada mesleki eğitimler verip işlerinde uzman kişiler yetiştireceğiz.

Tekstilkent projesi ile istihdamda önemli büyüme gerçekleştireceğiz. Çarşamba’da şuan ortalama bin kişi tekstil firmalarında çalışıyor, bu sayıyı Tekstil Kent ile üç katına çıkartmayı hedefliyoruz. Çarşamba için büyük bir istihdam fırsatı, çalışanların 90’ını kadınlarımız oluşturacak. Tekstil Kent’te kreş ve sosyal tesislerimizde olacak. İyi bir çalışma ortamı sağlamak için her noktayı en ince ayrıntısına kadar düşüneceğiz. ”dedi.

Çarşamba Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya Çarşamba AK Parti ilçe Başkanı Taner Özden, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet YılmazÇarşamba Terziler Odası Başkanı Enver Yılmaz ve işadamları da katıldı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çarşamba’ya, Tekstilkent, Kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı